Pexels/Jhosua Rodríguez

Ako to je dávno? Skús mi trošku pomôcť. Boli sme ešte len deti. Mohli sme mať koľko, 5 rokov?

Dobre teda, máš pravdu, je to už dosť dávno. Je to dosť dávno, čo sme sa začali hrať u mojej starkej na záhrade. Keď sme sa potajomky stretávali za domom s tým, že nás nikto nevidí. No môžem s čistým svedomím povedať, že tie chvíle s tebou, počas teplých letných alebo chladných mrazivých dní boli najkrajšie v mojom detstve. Ale čo ma ešte viac hreje, teší pri srdci, že to detské kamarátstvo neskončilo ani po niekoľkých rokoch.

Pamätáš si na všetky tie šialené nápady alebo len na vozenie sa na bicykli až do neskorých večerných hodín? Nikdy by som neverila, že práve všetky tieto naše spoločné zážitky, či už plné smiechu a radosti, či sĺz a bôľu sa na mňa zosypú ako lavína, práve v tento deň. Ten deň D, kedy začínaš písať úplne novú kapitolu svojho života. Niečím výnimočnú, odlišnú od všetkého čo sme spolu zažili.

Áno sú to krásne spomienky, či už sme stanovali, opekali u starkej na záhrade. Alebo pamätáš na kúpanie sa v jazere? Či hranie bedmintonu až do 10 večer na ceste pod pouličnými lampami? To boli časy.

Presne toto všetko a ešte oveľa, oveľa viac, aj toho zakázaného, sa mi premietalo v hlave ako film počas toho krásneho, bieleho, dňa. Nevieš si predstaviť koľko mi dalo námahy nerozplakať sa, keď som uvidela človeka, ktorý v mojom živote figuruje tak dlho, že ho môžem nazvať sestrou, v bielych svadobných šatách.

V nádherných šatách, s dokonalým make-upom a jednoduchým dievčenským účesom, jednoducho nádherný pohľad. Veru tak, viem, máš 2 sestry aj 2 bratov… no pre mňa  budeš vždy mojou sestrou od inej matky. Veď musia byť na nás dve.

Nesmierne si vážim, že práve ja, som mala tú česť stáť za tebou keď si začala cestu životom po boku chlapa, ktorý ťa miluje a pôjde spoločnou cestou života, až kým vás smrť nerozdelí. Vážim si, že práve ja, som mohla svojím podpisom spečatiť  vaše manželstvo a tak prispieť vášmu spoločnému príbehu.

Už len na záver, dávaj mi na ňu pozor, prosím, lebo som ti odovzdala do tvojich rúk, jednu z najcennejších osôb v mojom živote.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife