Známa slovenská speváčka Dara Rolins vyjadrila svoj názor na vyretušované tváre v časopisoch. Hoci si zastala jednotlivých fotografov, uznala, že niektoré ženy po takýchto úpravách majú potom od reality príliš ďaleko. Viac o tom informovala na svojom instagramovom profile.

„Viem, že mi občas pod fotky z časopisov píšete, že to s tou retušou preháňam. Za A: retušou prebehne KAŽDÁ titulka, nielen tá moja, je to pravidlo, ustálený zvyk, spoločenský úzus v mediálnom svete, či sa to komu páči alebo nie,“ vysvetlila v úvode príspevku. Následne čitateľom bližšie vysvetlila, že osoby, ktoré sa nachádzajú na titulkách časopisov, majú s výberom a úpravou fotografií minimum spoločného.

„Je to v prvom rade voľba redakcie a v neposlednom rade, v moci fotografa. Ide o jeho videnie, rukopis, prejav, talent, proste umelecká sloboda,“ vyjadrila svoj názor Dara Rolins. „Viem a chápem, občas si aj ja prídem príliš dokonalá. Myslím na niektorých fotkách. A ani omylom nie som. Dôverne poznám všetky svoje prednosti aj chyby,“ dodala.

Dara potvrdila, že rovnako je pre očarujúcu fotografiu dôležitý správny uhol, kúzlo okamihu a svetlo. Známa speváčka sa však nebojí prejaviť svoje pravé JA, a preto na svojom instagramovom profile uverejňuje fotografie, na ktorých vyzerá ako „normálny“ človek. Nehanbí sa za svoje chybičky, vrásky a nepotrebuje ukrývať prirodzenosť.  „Ani mňa nebaví dívať sa na preretušované, prefiltrované krásky, ktoré potom s realitou nemajú nič spoločného,“ uzavrela Dara.

View this post on Instagram

Viem, že mi občas pod fotky z časopisov píšete, že to s tou retušou preháňam:). Za A: retušou prebehne KAŽDÁ titulka, nielen tá moja, je to pravidlo, ustálený zvyk, spoločenský úzus v mediálnom svete, či sa to komu páči alebo nie. A ja, my, ktorí sa na titulkách objavujeme máme so spôsobom ako veľmi, čo presne, výberom fotiek a ich následnou retušou pramálo spoločného🙃.Je to v prvom rade voľba redakcie a v neposlednom rade👉🏼v moci fotografa. Ide o jeho videnie, rukopis, prejav, talent, proste umelecká sloboda🙌🏼. Viem a chápem, občas si aj ja prídem príliš dokonalá. Myslím na niektorých fotkách🤣. A ani omylom nie som. Dôverne poznám všetky svoje prednosti aj chyby. O správnom uhle, kúzle svetla a okamžiku ani nehovorím:)✨.Od toho máte možnosť vidieť nás na našich instagramoch a v instastorkách takto "normálnych", domácich, v pohybe, s chybami, vráskami, proste všetkým prirodzene ľudským. Ani mňa nebaví dívať sa na preretušované, prefiltrované krásky, ktoré potom s realitou nemajú nič spoločného:)👽… #keepitreal #loveyourself #itsaboutyourspirit #perfectisboring #letsbeunperfect #unperfectisthenewperfect #unperfectisthenewblack 🖤

A post shared by Dara Rolins (@dararolins_vermi) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.