Dvadsaťdvaročná vizážistka Daniela Kmeťová je dôkazom toho, že všetko, čo si v živote zaumienime aj získame. Je autorkou dvoch kníh  zameraných na zdravý životný štýl, vytvorila kurz sebalíčenia a dosiahla mnoho ďalších úspechov, za ktoré vďačí svojej tvrdej práci a cieľavedomému prístupu. Pôvodom z Handlovej, no momentálne žijúcou v Bratislave, rozdáva pozitívnu energiu a rady ako sa správne líčiť. Viac o jej živote, názoroch na Slovenky či prijímaní negatívnych ohlasov sa dozviete v tomto rozhovore.

 

 1. Keďže nemáš vyštudovaný odbor kozmetička akým spôsobom si sa dostala k takejto zaujímavej práci?

Už od základnej školy som mala určitú víziu. Chcela som študovať tento odbor na strednej, no rodičia v tom nevideli veľkú perspektívu. Navrhli mi obchodnú akadémiu, vďaka ktorej by som sa v budúcnosti jednoduchšie uplatnila. Nebola som si istá, čo chcem v živote robiť, tak som teda poslúchla rodičov a toto rozhodnutie neľutujem. Napriek tomu som sa však k vizážistike a k týmto krásnym veciam dostala.

 1. Kto ťa v tvojom živote najviac inšpiroval?

To je dobrá otázka. Som cieľavedomá a vpred ma posúvajú moje výhry a prehry. Mojou motiváciou sú moje ciele a to, čo chcem dosiahnuť ma poháňa vpred. Inšpirácia je všade naokolo, poznám veľa inšpiratívnych ľudí, ale nemám jednu konkrétnu osobu, ktorá by ma inšpirovala.dankabeauty-18-fb

 1. Založila si Akadémiu krásy, kde denne učíš líčiť mnoho žien. Čo ťa viedlo k vytvoreniu takejto web stránky?

Už počas strednej školy som začala na sebe pracovať. Mala som dva internetové obchody s kozmetikou, ktoré som musela zrušiť. Veľa ma to naučilo o predaji a podnikaní, ale musela som sa posunúť ďalej. Vždy ma bavila krása, chcela som ženám radiť akým spôsobom sa môžu upravovať. Založila som si youtube kanál AkademiaKrasy, kde dodnes pridávam videá s líčením na rôzne príležitosti a neskôr som založila blog www.akademiakrasy.sk.

 

 1. Spomínaš si na najsilnejší zážitok, ktorý ťa uistil o správnosti tvojej práci?

Stáva sa to každý deň, keď mi píšu ženy, obracajú sa na mňa s otázkami, ďakujú mi za moju prácu, posielajú mi mnoho správ, že som im veľmi pomohla. No v mojej práci ma utvrdilo ocenenie Blog roka 2014 v kategórii krása a zdravý životný štýl, kde som skutočne pocítila spätnú väzbu v hlasovaní čitateľov, ale aj rozhodnutie poroty mi ukázalo, že moja práca je správna a že to má význam.dankabeauty-7-foto2

 1. Ako znášaš neprajnosť a celkovo hejterov vo svojom okolí?

Na túto situáciu mám jednu vetu, ktorú si vždy poviem: Nech si niekto svoje negatívne komentáre s negatívnym prístupom rieši vo svojom negatívnom živote. Ja mám pozitívny život, robím pozitívne veci a mne to už nič nerobí. Nemôžem povedať, že mi to kedysi neubližovalo, ale už som dozrela do štádia, kedy som stotožnená s tým čo robím, viem, že to robím dobre, viem, že zajtra to bude lepšie a že sa stále zlepšujem vo svojej práci. Pokiaľ niekto nechce poradiť, chce byť iba negatívny a šíriť nejakú nenávisť, tak nech si to rieši vo svojom smutnom živote. Ja pre toto vo svojom živote nemám priestor.

 

 1. Verejnosť sa nás snaží presvedčiť, že vonkajšia krása nie je až tak dôležitá. Čo si o tom myslíš ty ako vizážistka?

Vonkajšia krása tvorí celkový dojem, stačí ak sa s niekým stretneme a hneď sledujeme ako vyzerá, ako vonia, ako je upravený. Neskôr spoznávame aj tú vnútornú zložku človeka, ale na ten prvý dojem a vytvorenie celkového vzhľadu je dôležitá vonkajšia stránka. Týmto nechcem podceňovať vnútro človeka, je to dôležité či už pri medziľudských vzťahoch a celkovom vystupovaní, ale to z vonku vidíme ako prvé. Tak prečo sa o seba nestarať a nevyzerať dobre?

 

 1. Ako vyzerá tvoj voľný deň?

Takýto deň neexistuje a zároveň sa objavuje každodenne. (smiech) Robím to čo ma baví a tak aj napriek tomu, že pracujem vypĺňam si tým aj svoje voľné chvíle. Neexistuje deň kedy si poviem, že vypínam a nebudem robiť nič, pretože ma to skrátka napĺňa, ale ak by bola otázka ako vyzerá môj bežný deň tak pracovne. Dá sa povedať, že stále pracujem na zlepšovaní, natáčam nové videá, komunikujem ohľadom spoluprác, komunikujem so svojimi sledovateľkami, píšem a tvorím nové produkty.dankabeauty-fb-14

 1. Aký máš názor na Slovenky čo sa týka módy a líčenia? Kde ešte máme rezervy?

Začala by som asi líčením, pretože k tomu mám čo povedať. Mnoho Sloveniek sú v líčení konzervatívne. Usudzujem to na základe komentárov pod mojimi videami, pretože ide často o odvážnejší look. Nevravím, že väčšina. Všímam si, že niektoré ženy sa už začínajú líčiť aj extravagantnejšie, napr. že si dajú fialový rúž, alebo zvolia výraznejšie líčenie, no stále majú mnohé názor, že ide iba o omietku, je tam toho veľa a ony by si to v živote na tvár nedali. Ja líčenie vnímam ako umenie a ani jedno nehodnotím ako zlé, pretože každý sa upravuje tak, ako to cíti. Veľa žien to pokladá iba ako prostriedok zakrytia nedokonalostí, pri tom by to malo vyzdvihovať všetko krásne, čo v nás je.

 

 1. Je viac než zaujímavé, že okrem krátkych videí, ktoré pridávaš na tvoj youtube kanál si vytvorila aj video kurz sebalíčenia, ktorý si vďaka dostupnej cene môže dovoliť takmer každá žena v domácnosti. Odkiaľ čerpáš financie na takéto projekty?

Všetko si financujem sama na základe toho, že som si to postupne vybudovala. Značky,  s ktorými spolupracujem mi posielajú produkty, ktoré vo svojich videách používam, ale žiadna z nich ma finančne nesponzoruje.

 

 1. Si nielen vizážistkou, ale aj autorkou dvoch kníh zameraných na zdravý životný štýl. Môžeš čitateľom priblížiť ich obsahy? Čím sú tieto knihy výnimočné a odlišné od iných?

Rozhodne osobným prístupom. Snažím sa ženy motivovať, dať im niečo navyše. V jednej z týchto kníh, konkrétne v 14 dňovom pláne pre krajšie a zdravšie telo sa nachádza jedálniček, cviky, motivácia na každý deň, no výnimočný je osobný denník chudnutia, kde majú priestor na zapisovanie svojich pokrokov. Nie je to kniha určená pre hocikoho. Je venovaná slovenským a českým ženám, ktoré sú odhodlané sa sebe niečo zmeniť, prijímať nové výzvy a dosahovať svoje ciele. Druhá kniha Čas na DETOX vysvetľuje dôležitosť detoxikácie a princípy.dankabeauty-15-fb

 1. Čo je tvojim poslaním v živote? Už si ho objavila?

Otázka životného poslania je zložitá, človek sa nad tým zamýšľa celý život a ja ešte nedokážem presne určiť, čo je mojím životným poslaním. Momentálne je pre mňa dôležité, aby som robila to, čo ma baví, popri tom pomáhala druhým, inšpirovala ich a bola šťastná.

 

 1. Čo by si odkázala našim čitateľkám?

Buďte otvorené novým veciam, skúšajte ich a nechajte sa inšpirovať. Majte otvorenú myseľ a buďte šťastné.

 

Danka pre vás pridáva aj jej najnovšie video – líčenie na halloween:

A video posted by DANKA Kmetova (@danielakmet) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.