Najlepšou kamarátkou tvojej váhy sú totiž nezdravé diéty, zlé tréningové plány, príliš veľa kardia a vlastne všetko ostatné, čo spôsobí, že budeš mať na váhe nižšie číslo, no tvoje telo bude podstatne škaredšie a o jeho zdraví nehovoriac.

Tréneri ti často potvrdia, že ich mužskí klienti sa často radujú z toho, ako im zrazu sedia užšie nohavice, ako sa im objavujú na rukách žily a ako im rukáv obopína biceps. A ženy? „Váha sa nemení. Strácam motiváciu.“ A vôbec ich nezaujíma, že medzičasom stratili dve čísla na oblečení.

adorethelife.com

adorethelife.com

Ženy, ktoré cvičia, potrebujú pochopiť jednu vec – váha ti nikdy neprezradí, koľko tuku si stratila, resp. koľko svalov si nabrala.

Muži sa tak o váhu nestarajú. Stačí im pozrieť sa do zrkadla a vidieť zmenu. My, ženy, naopak tieto skutočnosti prehliadame, pretože sme posadnuté číslom na váhe.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Rob radšej toto

Môžeš použiť váhu, ak inak nedáš, no vezmi aj krajčírsky meter. Napíš si aj veľkosti šiat a nohavíc, ktoré nosíš. Nechaj si otestovať pomer tuku v tele. Daj si všetky tieto veci na jeden papier a postupne sleduj progres. Pretože nie je to všetko o tom jednom čísle.

Komentáre