SixPackAbs.com

Najlepšou kamarátkou tvojej váhy sú totiž nezdravé diéty, zlé tréningové plány, príliš veľa kardia a vlastne všetko ostatné, čo spôsobí, že budeš mať na váhe nižšie číslo, no tvoje telo bude podstatne škaredšie a o jeho zdraví nehovoriac.

Tréneri ti často potvrdia, že ich mužskí klienti sa často radujú z toho, ako im zrazu sedia užšie nohavice, ako sa im objavujú na rukách žily a ako im rukáv obopína biceps. A ženy? „Váha sa nemení. Strácam motiváciu.“ A vôbec ich nezaujíma, že medzičasom stratili dve čísla na oblečení.

adorethelife.com adorethelife.com

Ženy, ktoré cvičia, potrebujú pochopiť jednu vec – váha ti nikdy neprezradí, koľko tuku si stratila, resp. koľko svalov si nabrala.

Muži sa tak o váhu nestarajú. Stačí im pozrieť sa do zrkadla a vidieť zmenu. My, ženy, naopak tieto skutočnosti prehliadame, pretože sme posadnuté číslom na váhe.

Rob radšej toto

Môžeš použiť váhu, ak inak nedáš, no vezmi aj krajčírsky meter. Napíš si aj veľkosti šiat a nohavíc, ktoré nosíš. Nechaj si otestovať pomer tuku v tele. Daj si všetky tieto veci na jeden papier a postupne sleduj progres. Pretože nie je to všetko o tom jednom čísle.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness