Bontonfilm

Začiatok septembra sa u väčšiny ľudí nesie v depresívnej nálade. Leto sa končí, svetla ubúda, počasie sa kazí a je tu začiatok školského roka, skrátka, žiadny dôvod na radosť. Tento rok to však bude inak. Od dnes, 2. 9., sa totiž v kinách môžeš tešiť na očakávané pokračovanie knižného a filmové fenoménu AFTER s názvom AFTER: Tajomstvo.

Dnes už kultová filmová sága, ktorú mnohí prirovnávajú k trilógii Päťdesiat odtieňov, sa rozrastie o ďalší diel, ktorý životy Tessy a Hardina prevráti naruby. Na vzťah zlého chlapca a slušného dievčaťa čaká doteraz najväčšia výzva. Výzva, ktorá sa volá život. 

Po univerzite má Tessa možnosť získať prácu svojich snov, ktorá však znamená sťahovanie cez polku Ameriky, zatiaľ čo Hardin tajne dúfal, že by mohli spolu zakotviť v Londýne. Vo chvíľach, keď sa pevne držia v objatí, sa zdá, že sú nerozluční, že im pri nohách leží celý svet. Potom však príde na rad Hardinova žiarlivosť, divoký temperament a jeho „talent“ opakovane Tesse ubližovať.

Ich beztak zložitú situáciu ešte viac skomplikuje nečakaný návrat Tessinho otca a šokujúce odhalenia o Hardinovej rodine. Napokon už nebude kam cúvnuť, Tessa a Hardin sa budú musieť rozhodnúť, či ich láska stojí za to, aby o ňu napriek všetkým protivenstvám bojovali, alebo nastal čas ísť vlastnou cestou. Nech sa však rozhodnú akokoľvek, jedno je isté. Život už nebude nikdy ako predtým…

V hlavných úlohách filmu After: Tajomstvo sa podobne ako v dvoch predchádzajúcich dieloch predstavia sexi herec a model Hero Fiennes Tiffin, ktorého britský prízvuk privádza fanúšičky do vytrženia, a šarmantná Austrálčanka Josephine Langford.

Novinkou je obsadenie držiteľky Oscara a Zlatého glóbusu Miry Sorvinovej, ktorá si v snímke After: Tajomstvo zahrá Tessinu mamu Carol, a mladého amerického herca Cartera Jenkinsa, známeho napríklad z romantickej komédie Valentín či rodinného filmu Príšerky v podkroví. Ten stvárni postavu Roberta, ktorý zamieša karty vo vzťahu medzi Tessou a Hardinom. V novinke After: Tajomstvo sa teda môžeš tešiť aj na ďalší milostný trojuholník.

zdroj: Bontonfilm

Tretí diel sa prekvapivo natáčal v Bulharsku a navyše počas pandémie, čo prinieslo hercom a štábu naozaj nečakané zážitky. Po príchode do Bulharska uviazli všetci v karanténe na jednom poschodí hotela, čo im umožnilo lepšie sa spoznať. Čas si krátili hraním kariet a robením hlúpostí. Na natáčaní teda vládla pohodová, uvoľnená atmosféra.

Cítili sme sa tak trochu ako na internáte, bolo to naozaj vtipné. Keď sa nenatáčalo, dobre sme sa vybláznili, naháňali sme sa s Nerf hračkárskymi pištoľami a užili sme si kopec prankov,“ zaspomínala si na časy strávené v Bulharsku Josephine Langford.

zdroj: Bontonfilm

Filmy After vznikajú podľa rovnomennej knižnej série Anny Toddovej. Príbeh Tessy a Hardina pôvodne autorka písala na voľne prístupnú internetovú platformu Wattpad, kde sa stal obrovským hitom a získal si miliardu prečítaní. Tento nečakaný úspech vyústil do vydania 5-dielnej knižnej série a následne aj do natáčania celovečerných filmov. Z kníh sa stali bestsellery a z filmov kinohity. Dnes má sága After milióny čitateľov a divákov po celom svete.

Režisérka tretieho dielu Castille Landon si v rámci príprav na natáčanie dôkladne naštudovala knihy Anny Toddovej, čo sa podľa všetkého odrazilo aj na filme After: Tajomstvo. Z prvých zverejnených záberov v traileri je totiž zrejmé, že fanúšikovia sa dočkajú hneď niekoľkých kultových scén, ktoré poznajú z knižnej predlohy. Podľa nadšených reakcií na sociálnych sieťach by tak práve toto mohol byť doteraz najlepší film zo série After. Či to tak naozaj bude, sa dozvieš v kinách už od dnes, 2. 9. 2021.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife