pinterest.com

„Je vedecky dokázané, že ak priateľstvo trvá  viac ako sedem rokov, bude trvať navždy.“

Je to vtipné, ale neviem si spomenúť na začiatky tohto kamarátstva. Neviem, kedy presne ani ako presne. Myslím si, že ty to budeš vedieť lepšie ako ja.  Viem len to, že sa to stalo. A ja som zrazu mala kamarátku na celý život. Táto naša jazda trvá už  dvanásť dlhých krásnych rokov.  A aj to mi každý rok pripomínaš ty.

pexels-photo-42389 Zdroj: pexels.com

Prežili sme toho veľa. Od korčuľovania sa po sídlisku až po dnešok.  Urobili sme veľa hlúposti, na ktorých sa budeme jedného dňa smiať.  Trapasy, ktoré sme spolu prežili. A to, že ich bolo kvantum, hovoriť nemusím.

Si jedna z mála, ktorá ma pozná až do špiku kosti. Ktorá vie, aká som, keď som smutná. Ale vie aj kedy som stvorená na bláznovstvá. Kedy na mňa nie je vhodné  hovoriť, pretože moja nálada je na bode mrazu. A vtedy viem byť naozaj zlá.  A aj keď sa na teba hnevám, nikdy to nie je na dlho.

Poznáš všetky moje sny.  Tajomstvá. A takisto aj ja tvoje.

Stojíme jedna pri druhej. V dobrom aj v zlom.  Spoločne čakáme na ten moment, kedy búrku vystrieda slnko.

Si človek, ktorý môže zavolať aj o tretej v noci. A aj keď budem nadávať, zodvihnem ti to. A to dobre vieš.

Sme schopné spolu prekecať celé hodiny. Ale vieme sa aj  nerozprávať dni. Nie preto, že by sme sa pohádali.  Skôr preto, lebo niekedy pociťujeme túžbu, byť s niekým iným. Veď sme spolu v jednej škole. Triede. Na tých istých hodinách.

unsplash.com unsplash.com

Jedného dňa  nebudeme spolu dennodenne. Budeme žiť každá svoje životy. Mať vlastné rodiny. Budeme mať aj iných  kamarátov ako teraz.  A spolu budeme raz za čas.  Ale zakaždým, keď sa stretneme, budeme vedieť to čo iní nie. Stále budeme tie  isté kamarátky, ktoré ukrývajú tajomstvá. Vždy budú nové a nové tajomstvá.

Viem, že ľudia v našich životoch prichádzajú a odchádzajú.  Veľakrát som to zažila. A hoci ten človek neznamenal až tak veľa ako ty, bolelo to. Vtedy stála pri mne, pretože si vedela, že potrebujem niekoho blízkeho pri sebe.  Našťastie, to nie je náš prípad. Ak by to tak bolo, asi by  sa to stalo už dávnejšie.  Pretože hádať sa so mnou  je niekedy na zabitie. Obdivujem ťa za to, že to s ľahkosťou zvládaš.

Chcem ti poďakovať za to, že si stále pri mne, keď sa všetci otočili chrbtom.

Za to, že sme spolu preskákali všetko zlé, aby sme zažili spoločne to dobré.

Za podporu, ktorú v tebe mám.

Za všetky tie zážitky.

Za smiech, ale aj plač, ktorý sme spolu zvládli.

Za všetky tie dni, ktoré sme prežili.

A ktoré, prežijeme.

Za kamarátstvo.

youth-active-jump-happy-40815 Zdroj: pexels.com

Vážim si, že máš vo mne dôveru, pretože tá sa v dnešnej dobe ťažko získava.  Dúfam, že ju nikdy nestratím.

V čase, keď toto budem dávať na internet, budem sedieť  vedľa teba. Budeme mať za sebou jeden z úžasných dní.  A vôbec neviem ako zareaguješ, ale dúfam, že to moja hlava prežije. 😀

P.S.: Každá bruneta potrebuje svoju blondínu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife