Kedysi pred rokmi som si myslela, že si mojou pravou láskou. Tou veľkou a skutočnou. Postupom času som však prišla na to, že to vôbec nebola pravda. Prišla som na to, že tou pravou láskou je niekto úplne iný. Prišla som na to, že pravá láska vyzerá úplne inak. Prišla som na to, čo je skutočné. Prišla som na to, čo je to radosť. Prišla som na to, čo je to skutočné šťastie. Prišla som na to, čo je to život bez trápenia. Prišla som na to, ako vyzerá život plný smiechu, prišla som na to, ako to vyzerá, keď je človek skutočne šťastný.

Vďaka tebe som si uvedomila, ako láska vyzerať nemá a vďaka nemu to, ako skutočná láska vyzerať má.

Vďaka tebe som prišla na to, čo je to trápenie. Okúsila som bolesť… Okúsila som smútok… Prišla som na to, čo je to milovať a zároveň nenávidieť. Prišla som na to, čo je to za pocit, keď s niekým chceš byť a zároveň to nedokážeš. Prišla som na to, že láska vie bolieť, hoci bolieť nemá. Prišla som na to, že láska vie sklamať, pričom sklamať nemá. Prišla som na to, že vie človeka trápiť, hoci by sa z vďaka nej mal radovať. Prišla som na to, že kvôli láske dokáže človek plakať, pričom láska má priniesť úsmev a nie slzy.

Hoci ma to bolelo, nebanujem to. Bol si mi učiteľom… Obrovským učiteľom…A ja som bola tvojou žiačkou. Naučil si ma, o čom je skutočný život. Naučil si ma, uvedomiť si skutočné hodnoty. Naučil si ma, vážiť si samú seba. Naučil si ma toľko, koľko nikto doposiaľ.

Chcem ti však povedať už len jediné, tak ako som kedysi ľúbila teba, minimálne tak (a ak mám byť úprimná, tak oveľa viac) ľúbim jeho. Ľúbim ho preto aký je. Ľúbim ho kvôli tomu, že ma opäť naučil milovať. Ľúbim ho preto, že je lepším než hocikto iný a viem, že keby mám na výber ďalších milión iných, opäť raz by som si vybrala len jeho. Pretože odkedy mi vstúpil do života pochopila som, že takých ako ty je milión a takých ako on viac niet. Ľúbim ho a vykričím to do celého sveta.

A tebe chcem ešte raz poďakovať za to, že si mi ukázal, ako láska vyzerať nemá, lebo práve vďaka tomu som prišla na to, že to čo mi dáva on je viac ako čokoľvek na svete. Pretože mi dáva to najpodstatnejšie v živote – lásku a podarilo sa mu to, čo tebe nie, urobil ma skutočne veľmi veľmi šťastnou ženou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.