Pamätám si, ako si mi čítala rozprávky, keď som bola maličká. Ako sme sa zavreli do izby a ignorovali sme celý svet. Pamätám si, keď som mala deväť rokov a prišla som domov s prvou trojkou v žiackej knižke, zdrvená. Namiesto toho, aby si mi niečo vyčítala, si mi kúpila detské šampanské a oslávila ju so mnou. Ako si za mňa vždy bojovala, ako si nikdy na mňa nedala dopustiť. Boli sme samé dve proti zvyšku sveta.

stocksy.com

Nikdy si nemala ľahký život, no napriek tomu sa mi stále snažíš dať čo najviac. Naučila si ma bojovať za seba v tomto svete a stále ma podporuješ vo všetkom, čo si zaumienim. Dala si mi všetko, čo si mi videla na očiach. Nosíš na svojich pleciach bremeno celého sveta, no stále pomáhaš ľuďom, čo pomoc potrebujú. Si moja obľúbená superhrdinka.

stocksy.com

Za toto všetko ti ďakujem. Za tvoju výchovu, podporu, nekonečnú lásku. Za to, že si tu vždy pre mňa, aj keď celý svet odišiel. Za to, že keď som prišla s plačom domov, objala si ma a nič si sa nepýtala, lebo slová boli zbytočné. Lebo si vedela. Ďakujem za to, že som celý život bola tvoja princezná, pre teba najdokonalejšia. Za to, že si mi tou najlepšou mamou, akú si môže človek priať. Teraz už viem, že nech sa deje čokoľvek, nikdy to nevzdám. Aj keby som chcela, aj keby ma každý opustil a neveril mi, budem sa snažiť ďalej. Lebo viem, že kvôli tebe bude mať vždy zmysel bojovať proti svetu.

stocksy.com

Si ten najlepší a najčestnejší človek, akého poznám. Si moja najlepšia kamarátka. Si najlepšia mama. Jediné, čo si v živote prajem je, aby som ti toto všetko raz mohla vrátiť aj keď už vopred viem, že to asi nebude možné a nie je to v mojich silách. Dúfam, že keď raz budem mať vlastné deti, budem im aspoň sčasti tak dobrou mamou, akou si ty mne. Ďakujem, mami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.