pinterest.com

Ak by som verila na náhody, povedala by som, že naše stretnutie bolo náhodné. Dnes viem, že nebolo. Všetko bolo presne tak, ako byť malo. Niekedy sa len tak zastavím a ďakujem Bohu, že sme sa mohli stretnúť. Že mi ťa poslal do cesty. Si jediný človek, ktorému môžem povedať, čo mi lieta hlavou.

Stála si pri mne, keď som prežívala obrovské sklamanie. Spolu sme sa smiali. Prežili sme toho naozaj veľa. Aj našu prvú cestu lietadlom do neznámej krajiny, kde sme spoznávali ich kultúru. Ak by som všetko mala vymenovať a opísať, bola by z toho asi kniha.

elite-daily-simone-becchetti-depression-800x400foto: elitedaily.com

Zo všetkého najviac milujem asi naše rozhovory. Vieš mi povedať všetko na rovinu. Tvoju úprimnosť som si vždy veľmi vážila. Netváriš sa, že každý môj názor a pohľad na vec je správny, pretože niekedy si aj ja sama uvedomujem, že to tak nie je.

Si jediný človek, ktorému som nepovedala, že mu dôverujem, aj keď som cítila, že ti môžem veriť. Vždy, keď som to niekomu vyslovila, tak ma ten človek sklamal. Bála som sa, aby to nedopadlo rovnako.

Tiež som ti nikdy nepovedala, že budeme priateľkami navždy, pretože každé navždy sa vždy skončí. Jediné navždy, ktoré by si mali ľudia povedať, a neporušiť ho je to, ktoré si povedia pred Bohom.

Dnes sme už dospelé ženy a každá máme svoj život. Ja viem, že čas nejde zastaviť a už dávno nie sme deťmi. Ale vždy, keď sa stretneme, dokážeme pokračovať v našich rozhovoroch, v ktorých sme pred časom prestali. Nie som veľkým nadšencom sociálnych sietí, ale musím uznať, že majú aj svoje pozitíva. Napríklad, že nás dokážu udržať v kontakte, aj keď sme od seba na kilometre vzdialené. Žijeme prítomnosťou. Snažíme sa. A možno v tom je to čaro. Musím sa priznať, že som dlho váhala nad tým, či dám svoje myšlienky do textu. Ale myslím si, že ľudia by si mali vyjadrovať svoju vďaku. Pretože nevyjadriť vďačnosť je ako zabaliť darček a nedarovať ho.

Ďakujem za naše priateľstvo. Ani dnes sa neodvážim povedať NAVŽDY. Veci v živote sa dokážu zmeniť zo dňa na deň. Však to poznáš. Raz som niekde čítala, že komu si sa stal raz priateľom, ostaň ním navždy.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife