Žena sa stará o pleť

My, ženy, si dávame na začiatku roka rôzne predsavzatia a ciele. Špecifické sú najmä tie, ktoré súvisia s naším výzorom. Chceme schudnúť, pribrať na zadku, dať si urobiť obočie či sa viac starať o našu pleť. Keď ju nemáš dokonalú, zrejme aj ty hľadáš odpovede na to, ako dať zbohom akné, ak ťa trápi tiež.

Aj ty si si povedala, že tento rok sa posnažíš a v lete budeš pyšná na svoju čistú a peknú pokožku, za ktorú sa už nebudeš hanbiť? Nuž, opakovanie je matka múdrosti, preto by si mala myslieť na nasledujúce body. Ak ich budeš konečne dodržiavať, odmenou ti bude odraz v zrkadle, kde nebude ani stopa po akné.

Hľadaj príčinu

Prvý a najdôležitejší krok, ktorý mnoho žien vynechá a potom sa čudujú, prečo im drahé produkty nefungujú. Akné môže mať rôzne príčiny – hormóny, alergie na potraviny, zlá strava, stres, … keď neprídeš na to, prečo vzniká, potom na neho nenájdeš tú správnu „páku“.

Žena ukazuje, ako dať zbohom akné
zdroj: Pexels/Anna Nekrashevich

Začni zvnútra

Keď vieš, kde je „chyba“, potom môžeš začať na úplnom začiatku. Či už ide o nejaký vnútorný problém alebo nie, dbať by si mala na to, aby si pila veľa čistej vody a zdravo sa stravovala. To sa odrazí na tvojom výzore. Vynechaj alkohol, presolené jedlá či priveľa cukru a tuku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty