Začínaš si uvedomovať, že si v posilňovni čoraz častejšie a napriek tomu na sebe nevidíš žiadne zmeny. Chce to mať len jednu vlastnosť. TRPEZLIVOSŤ. To znamená, že musíš mať naozaj pevné nervy. Stanovíš si cieľ, ktorý chceš dosiahnuť za určitú dobu, no napriek tomu sa ti ho nepodarí splniť. A čo teraz? Nastane zmätok, budeš si myslieť, že tvoja päťmesačná snaha bola k ničomu.

Musíš si v hlave ale najskôr uvedomiť jednu vec.

Si silná žena, ktorá chce niečo dosiahnuť. Chce byť iná ako ostatní, chce byť na seba hrdá. A áno, ak sa k tomu nepostavíš chrbtom ver mi, odmenu za svoju snahu uvidíš čoskoro. Musíš však dodržiavať stravu, rôzne tréningové plány či kurzy, ale hlavne si musíš veriť. Motivácia je tiež jedným z krokov byť bližšie ku cieľu.

Mňa napríklad motivujú ľudia v posilňovni, ale najmä ja. Čím častejšie tam chodím, čím viac váhy dvíham na jednotlivých strojoch, tým sa cítim viac spokojná a fresh. Tréningy si dopĺňam mojou obľúbenou hudbou, ktorá mi hrá v slúchadlách. A hlavne si pamätaj… cvičíš pre seba, nie pre ostatných. Sama na sebe pracuješ. Možno ťa ľudia nepodporujú, lebo si myslia, že to nedokážeš, ale keď uvidia zmenu, ktorú si si spravila za posledný rok, tak uvidíš, že názor zmenia okamžite.

Hlavne maj vždy hlavu hore a nenechaj sa zlomiť na kolená. Na prísloví „trpezlivosť ruže prináša“ je veľa pravdy, len človek si ju akosi nevie uvedomiť včas. Tvoja odmena za drinu, za pot, ktorý si nechala v posilňovni alebo niekde v telocvični bude výnimočná, síce plná sĺz a hnevu na seba samú, že si to párkrát vzdala, ale hlavne budeš šťastná. A budeš v tom pokračovať ďalej. Dovedieš sa k tomu ty sama. Tvoje telo a jeho zmeny. A tvoja zvýšená trpezlivosť a vytrvalosť.

Buď na seba pyšná a nikdy sa nevzdávaj. Tento článok by som nenapísala len tak. Síce mám len štrnásť rokov, ale za dobu, ktorú som odpraktizovala na tréningoch bojového umenia, mám skúseností dosť. Boli zranenia, boli pády a prehry, ale vždy som si povedala, že to čo robím, urobím lepšie a nikdy sa nevzdám. A preto som sa opäť postavila a bojovala. ZA SEBA.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.