Prečo je skvelé cvičiť? Cvičenie je terapia! Samozrejme, dôvodov je oveľa oveľa viac. Hýbeš sa, schudneš či naopak naberieš svaly, máš veľa energie, prídeš o kamarátky…
Prečo o kamarátky? Pretože ak si jediná z partie, ktorá cvičí, existujú len dve možnosti.
1. Budeš pre ne inšpiráciou a budú ťa nasledovať,
2. alebo pre ne budeš divná a čudná, lebo robíš niečo, čo ony nie. A to je častejší prípad. 

Ale späť k veci. Pre mňa je cvičenie obrovskou terapiou. Cvičím doma, a keďže je pre mňa domácnosť miestom, na ktoré si síce problémy nechcem prinášať, za hodinu intenzívneho tréningu dokážem v obývačke vybiť viac zlosti, ako krikom na niekoho. Hoci áno, aj to je riešenie.

A že tých problémov a starostí máme každá dosť. Od hlúpych kolegov v práci, dementného vedenia, červenej na semafore, rôznych zdravotných problémov, protivnej svokry, hlučných detí, či naopak samoty, depresie, nedostatku spánku, zlého počasia,…

zdroj: pexels.com

A počúvaš sa vôbec niekedy?

Väčšinu dňa sa určite sťažuješ!
Tak isto ja, ten vedľa teba, či ten kto ti napadol ako ďalší. Večer sa sťažuješ, že sa tento deň kazil každou minútou viac a viac, ale neuvedomíš si, že už ráno si (ako hovorí moja babka) „hore riťou vstávala“.

Aj ja vstávam každé ráno. Tiež ma budia povinnosti. No nie tie nepríjemné, ale tie, ktoré mi pomáhajú plniť si sny. Tie, ktorých sa celý deň neviem dočkať a večer vytešená zaspávam s pocitom, že mi ráno 5:10 opäť zazvoní budík ohlasujúci najvyšší čas ísť cvičiť.

Nie je to depresia, smútok a už vôbec nie hnev, že noc utiekla tak rýchlo. Je to bomba, pretože všetky negatívne pocity zahodím v sekunde, keď s odbitím pol šiestej zahajujem svoje cvičenie.

zdroj: unsplash.com

Posilka je však rovnako dobrou alternatívou. 

Jasné, je možné, že tam stretneš kopec dementov, stratených existencii či steroidových borcov, čo si myslia, že okrem svojich sypačiek naozaj zjedli aj múdrosť sveta a ty podľa nich cvičíš úplne zle, hoci s nimi by si cvičila už úplne na prd, lebo nemajú šajn o čom skutočné cvičenie je.
Aby som však nevyzerala len ako ďalší “premúdrelý” hejter, v posilke sa dajú určite stretnúť aj zaujímaví a inšpiratívni ľudia. O tom však inokedy.

Preto si do nového týždňa skús dať záväzok sama pred sebou, že už viac nebudeš negativistická, zamračená a znechutená a že všetko zoberieš s úsmevom a dobrou náladou. 

Tak to najbližšie skús! 🙂 Negatívne myšlienky otoč na tie pozitívne, vychutnaj si ten pocit čistej mysle a pokoja a rob to, čo ťa baví, nech už ti hovoria čokoľvek

NIČ VEĽKÉ NEBOLO NIKDY DOSIAHNUTÉ BEZ NADŠENIA.”
EMERSON, R. W.

Viac motivačných článkov nájdeš tu. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.