Ak hľadáte tip na rýchly a zdravý dezert, tak vám jeden prinášame. Hoci v použitých surovinách nenájdete žiaden pridaný cukor, sladký bude až až, o to sa báť nemusíte. A aby ste mali pocit, že robíte aj niečo pre seba, tak len tak na okraj, že rozmixovaný kokos obsahuje vcelku dosť proteínu a aj vlákniny (v čom drží predné miesto oproti kokosovému oleju). 

 

ČOKOLÁDOVÁ RAW TORTA – RECEPT:

 

Suroviny:

2-3 vyzreté banány

400 g strúhaného kokosu

2-3 lyžice kakaa

 

Postup:

V mixéri rozmixujeme strúhaný kokos na konzistenciu masla (cca 15-20 minút mixovania, nebojte sa urobiť prestávky, ak sa vám prehrieva rýchlo mixér). Pridáme banány, kakao a mixujeme ešte cca 3 minúty. Zmes dáme do okrúhleho korpusu na tortu vystlaného alobalom. Posypeme obľúbeným ovocím (ja som použila čučoriedky, goji a jahody) a trošku zatlačíme do zmesi. Necháme cez noc odstáť v chladničke, prípadne aspoň 4 hodiny.

Hotovo – Dobrú chuť

 

Na okraj:

 

Smiech a humor chránia vaše zdravie. Podľa výskumov sú optimisti zdravší, bystrejší, majú menej chorôb, infekcií a mŕtvic. Nízka sebadôvera zhoršuje napríklad aj pamäť, hnev otravuje myseľ a nešťastní ľudia míňajú celkovo viac peňazí…Ak človek nemá žiaden cieľ, cíti sa nenaplnený a dokonca sa mu zmenšuje mozog.

Preto si robme ciele, hocako drobné, každý deň chcite niečo dosiahnuť a popri tom sa môže stať, že okrem cieľa dosiahnete aj na kus šťastia a celkového zdravia.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness