Pár pri západe slnka

Zamilovaný človek je schopný robiť naozaj zvláštne veci. Milé, prekvapujúce, ale aj veľmi silné a šokujúce. Človek, ktorého ľúbime, v nás vyvolá extrémne emócie, ktoré ovládajú i naše zmýšľania a správanie. A čím viac ľúbime, tým viac sme ochotní riskovať. Dokonca vymeniť život za lásku. 

Za lásku alebo pre lásku? Isté je len to, že keď sa na svete objaví niekto, bez koho si ten život už nevieme ani predstaviť, sme schopní sa ho radšej vzdať, ako keby sa tak skutočne malo stať. Keď je to spriaznená duša, robíme všetko pre to, aby od nás neuletela preč. Všetko pre to, aby sme ju chránili v náručí navždy. A ak by to bolo potrebné, dokázali by sme sa kvôli nej všetkého vzdať.

Dať i život za lásku

Len pri pomyslení na to, že by jej bolo ublížené, nám ide roztrhnúť srdce. Pri predstave, že by sme ju raz stratili, naša duša plače. Dali by sme si odťať ruku, len ak by nás už navždy mohol milovaný partner držať za tú druhú. Darovali mu vlastnú krv, len aby tá naša mohla ďalej horieť pre neho. Je to bláznovstvo alebo niečo tak silné? Naozaj by sa oplatilo kvôli láske aj zomrieť?

Skutočný domov je láska
zdroj: Unsplash/Igor Érico

Ten, kto už niekedy miloval, dobre vie, že by to za to stálo. Nie, v skutočnosti nie je potrebné kvôli láske umrieť, no nepoznáme väčšiu obetu, ktorá by vystihovala to, aké sú tie pocity mocné. Nedá sa to k ničomu prirovnať, ani slovami opísať. Človek to musí iba zažiť na vlastnej koži, aby pochopil, čo to znamená. Čo znamená skutočná obeta.

Tá je o bezpodmienečnej úprimnosti, otvorenosti, oddanosti, ale i kompromisoch a ústupkoch, ktoré sme ochotní urobiť. Len aby sme chránili to, čo máme a neprišili o to. A niekedy naozaj o tom, že by sme sa vzdali úplne všetkého. Ten, kto nás miluje rovnako, by nám to však nikdy nedovolil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating