Jeho gestá, či mimika prezradia viac, ako by si si myslela. Takže, ak si mala doteraz pocit, že jeho tvár je zatvorená kniha a všetky tie pocity skrýva niekde tam v strede, nie je celkom tomu tak. Väčšina mužov nie sú majstri diplomacie a dokonca ani pred blízkymi ľuďmi nevystupujú veľmi rafinovane. Ver, že mužom sa dá z telesných prejavov vyčítať oveľa viac, ako len zo slov, a to najmä z očí.

Jeho zrenice

Ak má rozšírené zrenice, je to znak záujmu a dôvery. Totižto hlboký pohľad podfarbený objemnými zrenicami hovorí o tom, že sa úprimne a oduševnene zaujíma o to, čo sa momentálne deje, čiže aj o aktuálny rozhovor s tebou. Na druhej strane jeho zrenice môžu definovať aj čerstvo zamilovaný pohľad. Ak ich má zúžené, je to pravý opak. Pochybnosť, tuhé premýšľanie alebo neúprimná reakcia.

Uhýba

Pozor na to, ak uhýba pohľadom. Môže mať skryté úmysly alebo tajnosti. Podobne ako pri vyplašenom pohľade, aj uhýbanie môže znamenať, že má z niečoho v súvislosti s tebou strach alebo si nie je celkom istý tým, čo hovorí. Zober si len také deti. U nich klopenie očí po nejakom prehrešku je toho jasným príkladom.

Ako vyplašené zvieratko

Kmitá zreničkami ako vyľakané zvieratko? No to môže znamenať len toľko, buď je neistý alebo má niečo v talári. Čím viac je v tvojej prítomnosti jeho pohľad neistejší a nestabilnejší, tým viac sú jeho myšlienky a zámery nečistejšie. Len úprimný človek, ktorý nič neskrýva nemá problém sa pozrieť do očí!

Smer pohľadu

Vedela si, že smer jeho pohľadu môže vyjadrovať skryté klamstvo? Všeobecne je platné, že pohľad človeka vľavo hore by mal vyjadrovať orientáciu vo vlastných poznatkoch a spomienkach a pohľad vpravo hore zas pátranie vo vlastnej fantázii, ktorá sa ale realite vôbec nepodobá. Skús si všimnúť svojho partnera a zisti, čo z tohto zoznamu si objavila práve na ňom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.