Pozeráš sa na ženu, ktorú nemáš problém okamžite odsúdiť. Namyslená, nedostupná, chladná, sebestredná, … tá, od ktorej si držíš odstup, pretože ona nemá záujem sa s niekým baviť. Tá, ktorá by podľa teba mala byť viac priateľská, pretože ostane navždy sama. Ale vieš, že súdiť by sa nemalo, však?

Nemáš ani len tušenie, čo všetko sa za jej odmeranosťou môže skrývať. Koľko spomienok, myšlienok, citov, ktoré sú iba dobre schované pred svetom. To, že ich neukazuje, neznamená, že tam nie sú. Ale má dôvod na to, aby ich nedávala svetu na oči.

Totiž, ona sa chladnou nenarodila. Ona sa takou stala, pretože musela. Dohnalo ju k tomu toľko životných lekcií, že si to možno nevieš ani predstaviť.

Zrada najlepšej kamošky, zlomené srdce kvôli mužovi, ktorého úprimne milovala, pokazené rodinné vzťahy, nízke sebavedomie, kvôli ktorému sa drží radšej v úzadí. Existuje toľko dôvodov, pre ktoré zavrela svoje srdce a svoju dušu neodhalí len tak hocikomu. V spoločnosti sa spontánne nezabáva, pretože má strach, že ju ľudia budú súdiť.

Má strach, že ak sa otvorí novým známostiam, opäť sa sklame. V minulosti ju to priveľmi bolelo na to, aby to znova iba tak riskovala skôr, ako si bude niekým 100 % istá. Preto ju nesúď predtým, ako ju naozaj spoznáš. Každý má svoju masku, svoj ochranný štít, ktorým sa kryje pred bolesťami sveta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.