Nie je čo k tomu povedať. Nie je to biele, čierne ani farebné. Nie je to o ponožkách ani o tom, či mi navaríš polievku, keď mám chrípku. Všetko si robil správne. Len neviem, či pre správnu ženu.

Či mám výčitky? Nenormálne! Zaspávam v úvahách, vstávam s úvahami, v práci googlim články, ako zistíte či niekoho milujete. Trápne? Áno. Zbytočné? Neviem.

Neviem, ani sama, kedy ma táto otázka začala mátať. Prišlo to pomaly a potichu. Neboli tam žiadne famfáry. Stali sme sa kamarátmi žijúcimi spolu. Opora – áno. Sila – áno. Vášeň? Nenávratne preč.

Áno, mala som vzťahy, kde to proste nešlo. Kde boli hádky, drive a odchod bol ťažký, ale zdal sa logický, lebo nasvedčoval tomu, že to nie je možné.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Toto je celkom niečo iné. Na povrchu to pôsobí ako fungujúci vzťah dvoch ľudí, ktorí čo to prežili. Odišli sme spolu do jedného mesta a začali budovať spoločný život tak ako sme chceli. 5 rokov vzťahu prišlo do bodu, ktorý mal byť začiatkom rodiny a niečoho viac.

pexels-photo-218679

foto: pexels.com

A teraz, keď je to tu, vzbudzuje to vo mne paniku… Nie paniku zo záväzku. Paniku zo záväzku teraz a s tebou. Nie je na to racionálny dôvod, si mojím priateľom a cítim k tebe veci, ale namiesto toho, aby som ti chcela dať všetko, chcem len, aby si nebol smutný…

Či si viem predstaviť život bez teba? Neviem. Ale často nad tým rozmýšľam. Ale vie to niekto, kto rozmýšľa nad rozchodom po 5tich rokoch?

Niekedy sa bojím, že len utekám pred tým všetkým a pred tou zodpovednosťou. Ale ja nepatrím k tým, čo sa zodpovednosti boja…

pexels-photo-108036

foto: pexels.com

Vždy, keď mi niekto iný hovoril takýto trápny príbeh, zdal sa mi výsledok jasný: varianta A, ak ho miluješ, ostaň s ním. Niečo ste vybudovali, má to minulosť aj budúcnosť. Varianta B, ak už k nemu necítiš čo treba, pobaľ sa a choď…Žiaľ, to čo je zvonku a u iných ľudí úplne jasné u teba na plnej čiare zlyháva.

Riešenie by malo byť úplne jednoduché. Vysrať sa na všetko a pokračovať ďalej. Milovať sa, sexovať, chodiť na výlety, ísť na dovolenku, budovať rodinu – ale predsa to nejde. Každé ráno vstávam s tým, že začnem nanovo a nebudem nič riešiť. Že sa na teba ráno usmejem, schúlim sa pod tvoje plecia, ako to robievam, a nechám odísť všetko zlé…Teraz to urobiť nemôžem.

Tvoja náruč je tou otázkou, na ktorú si musím odpovedať sama. Kým si nepoviem áno so všetkým, nebudem vedieť prísť, zamrnčať a zobrať to z tvojich pliec…

Nie nie je to o týždni. Posledný rok sme nejak zabudli na nás. Príliš veľa robili a málo bojovali za to, čo má význam. Možno som to zabila v tebe ja. Možno som vytvorila problém, ktorý nebol až kým som ho nevyrobila. A všetko by šlo prekonať keby sme chceli. Ale keď…

pexels-photo-24156

Sú to drobnosti. To, že som ťa prosievala nech všetko nerobíme spolu, nech ideš von s kamarátmi bezo mňa. Že to všetko som prestala hovoriť, lebo to pre mňa prestalo mať význam.

Viem čo mi na to povieš. Že keď ti poviem ty ideš. Áno, ideš, ale prečo všetko organizujem vždy ja? Prečo nepotrebuješ byť sám? Prečo len ja potrebujem priestor? Prečo to nemá drive? Prečo nechápeš, že potrebujem čas pre seba? Prečo sa cítim ako tá zlá, čo ťa núti nebyť so mnou. Prečo ma vzťah obmedzuje? Kedysi si bol mojím krídlom…Teraz ma ťaháš stále na zem. Vytýčil si si jasný cieľ ideš za ním. Ale ľudia sa menia. A ja sa potrebujem viac hýbať. Aj s tebou. Ale musíš chcieť ísť aj ty nie sa len pripojiť ku mne z nátlaku…

pexels-photo

Stratila som sa. Cestou som sa stratila a chcem sa nájsť. Chcem robiť kreatívne veci, chodiť tancovať do rána, maľovať, cvičiť a chodiť na hory. Chcem, aby si to chcel robiť aj ty. Aby som pre teba nebola len rebelujúce dieťa, na ktoré treba dávať pozor. Aby si ma v tom chcel podporiť a chcel to aj ty. Aby si sa na mňa nehneval, že sa kúpem v noci v mori, aby si sa mnou šalel, keď to potrebujem. Otázka je, či to chceš ty.

O čom je toto celé?  Sama neviem, nechcem počuť názor, ani predikciu budúcnosti. Ani jedna z variant sa mi nepáči. Keď mi niekto povie vykašlite sa na to, budem bojovať, že to má význam. Ak mi povie, že to nie je rozchod, budem bojovať, že to nie je na vzťah. Toto nie je otázka, v ktorej mi niekto pomôže. Len ja a ty. Je to len o nás.

Komentáre