Instagram.com/celinaela

Z rozchodu mal obrovský strach zrejme každý, kto sa niekedy skutočne zamiloval. Pretože si zrazu uvedomíme, aké veľké šťastie máme a chytí nás panika, že by sme o to všetko mohli prísť. A niekedy sa stane, že by sme dali ruku do ohňa za to, že tentokrát je to už naozaj navždy. Lenže v tom príde rana, ktorá nám ukáže, že láska je skutočne nevyspytateľná.

Ostanú nám oči pre plač, zlomené srdce, výčitky, hnev, pocit sklamania, … ale ako už vieš, všetko zlé je na niečo dobré. V prípade rozchodu to síce bolí mnohonásobne viac, no je tu pár vecí, za ktoré môžeš byť vďačná. Napríklad za to, že ti to dalo niekoľko ponaučení o tom, aké to vo vzťahoch býva.

Sú veci, na ktorých záleží viac ako na samotnom ľúbení.

Presne toto je moment, v ktorom si uvedomíš, že šťastný vzťah nemôže byť založený iba na tom, že sa jeden druhému páčite a máte sa radi. Musíte spolu fungovať v každom smere a ťahať sa spoločne vpred. Dôvera, rešpekt, komunikácia… to všetko musí fungovať. Jedno bez druhého nemôže existovať.

Ak nedostávaš naspäť to, čo dávaš, potom to nie je skutočná láska.

Drahá, pochop, že nemôžeš byť ty tá, ktorá neustále dáva, no nič nedostane späť. Ak mu venuješ svoj čas, pozornosť, ak si ty tá, ktorá robí kompromisy… prečo sa uspokojiť s tým, že to nie je obojstranné? On nebol pre teba ten pravý, nezaslúžil si tvoju snahu.

Láska nám môže poslať do života správneho človeka v nesprávnom čase.

Niekedy nájdeme človeka, ktorý je našou dokonalou polovičku, no vesmír zariadi veci tak, že od seba musíme ísť preč. Ak však patríte k sebe, jedného dňa sa vaše cesty spoja. Niekedy sa rozídu aj ľudia, u ktorých boli city skutočné.

Ak to necítiš v srdci, potom to rozumom nezakryješ.

Láska sa nedá oklamať, jednoducho ju v sebe máš alebo nie. Akékoľvek pochybnosti sú znakom toho, že niečo nie je v poriadku. Vzťah iba z rozumu nebude mať nikdy šťastný koniec, preto nesmúť, ak sa skončilo niečo, v čom si aj tak necítila tú správnu iskru.

Každý si zaslúži druhú šancu. Tie ďalšie sú už len premárnený čas.

Ak dáš partnerovi druhú šancu, potom to dokazuje, že máš veľké srdce. No ak si ich už dala niekoľko a stále sa s ním točíš v jednom kruhu, potom je to len o tvojej naivite a jeho neúprimnosti k tebe. Keď si niekto neváži tvoju dôveru, potom s ním len strácaš čas.

Koniec je nový začiatok.

Vždy. V každej situácii. Môžeš plakať, môžeš sa hnevať, môžeš mať pocit, že sa nebudeš vedieť posunúť vpred. No čas ti ukáže, že všetko sa dá, a že sa z teba môže stať silnejší človek. S láskou človek neumiera, iba potrebuje ten čas, aby sa mu zahojila jazva na duši.

Jedna zlá skúsenosť neznamená, že to tak bude vždy.

Ešte jedna vec, ktorú by si si mala zapamätať. To, že bol tvoj bývalý debil, neznamená, že sú takí všetci. Ak zavrieš svoje srdce zo strachu, že bude znova zlomené, môžeš tak prísť o niečo, čo by ťa presvedčilo o tom, že láska môže byť naozaj nádherná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating