Priznaj sa, koľkokrát si začala čítať horoskopy alebo si premýšľala nad návštevou veštice? Nechcela by si vedieť, či už konečne budeš bohatá, slávna, chudšia, krajšia, zdravšia a kedy nájdeš pravú lásku?

Chceli by sme to vedieť všetci, ale jednoducho ťa musím sklamať, pretože to tak nefunguje. Jedine, ak spravíš jednu vec. Začneš od seba.

Všetci si dávame predsavzatia ako začneme cvičiť, ako nebudeme jesť fast food, prestaneme fajčiť a podobné hlúposti. No keď odbije polnoc, cigareta tam stále je a hneď nastanú výhovorky. Potom nám to dva-tri týždne funguje, až kým nepride prvá párty, po ktorej utekáme do prvej reštaurácie s fast foodom. Alebo prídu prvé výpredaje a povieme si, veď čo, môžeme si kúpiť tento sveter alebo ďalšiu hru na playstation. Ani jedno z toho nepotrebujeme, ale tie zľavy v tom obchode nás lákajú. Potom plačeme, že nemáme peniaze a ako sme stále tuční, chorí a podobne.

Alebo prečo nás nechce niekto, koho tajne milujeme a sledujeme na Instagrame 24/7. Reakcia si však vyžaduje akciu. Nemôžeme čakať, že keď budeme ticho sedieť v kúte a závidieť všetkým naokolo ich život, niečo sa zmení. Všetko to dávame za vinu štátu, karme, horoskopom, ale nikdy nie sebe. 

Takže, milá čitateľka, snaž sa v roku 2020 robiť veci inak, lepšie. Začni vstávať skôr, pretože úspešní ľudia to tak robia. Aby si ráno stihli zacvičiť a zjesť raňajky, musia vstať skôr. Namiesto cigarety a kávy si dajú viac vody, a keď nakupujú, tak s rozumom.

Uvidíš, že sa ti to do konca roka vráti, a z teba bude iný, lepší človek. Presne taký, aký si chcela byť už dva roky dozadu, ale nemala si na to odvahu. Začnem od seba, by malo byť heslo roku 2020. Ale nezabúdaj, rob tak, aby dobre bolo. A nezabúdaj, „be nice“ je to, čo všetci vo svojom živote potrebujeme.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.