I keď, neznášam slovo „nesprávny“. Dajme tomu, že nesprávny pre moju osobu. Pre niekoho určite jedného dňa, ten správny! Vždy hovorím, že nasleduj svoje srdce, ale nezabudni so sebou zobrať aj rozum. Ups, nie vždy to vyjde a potom to srdce musím dávať dokopy ja, zatiaľ čo môj rozum mu dohovára. 

Ach, tie lásky. Každá sme si to už zažili. Trošku sĺz, nepochopení, nadávaní a prisahaní, že sa nikdy znova nezamilujeme do takého hlupáka. Ale na druhú stranu, nie je to celkom sranda, keď sa obzrieš späť? Nenaučila ťa táto lekcia niečo? Neberieš to už teraz s nadhľadom a s vďačnosťou?

Každý sa zamilujeme. Je jedno, koľko máš rokov, určite si to už zažila. Láska je pre každého. Pre starého, mladého, sarkastického, dobrosrdečného, dobrodružného či vtipného. Počká si nás a zasiahne nás. Určite si sa aj ty aspoň raz zamilovala do nesprávneho muža. Nesprávny myslím tým, že už nie ste spolu, že možno nebol úplne k tebe milý, možno bol, ale nechcel ťa. Poznáme to. Rôzne scenáre, ale výsledok rovnaký.

„Nič na tomto svete nie je trvácne. Ani naše utrpenie.“

Nesprávny človek neexistuje. Každý, kto do nášho života príde je buď trestom, testom alebo darom. Je potrebné, aby prišiel do tvojho života a aby si si niečo pri ňom zažila a uvedomila. Lekciami sa učíme a úprimne povedané, viac sme sa naučili z tých nepekných chvíľ, že mám pravdu? Takže áno, pre teba bol nesprávny v tom zmysle, že by nebolo dobré, aby bol otcom tvojich detí a tvojim manželom, no ako osoba, ktorá prišla do tvojho života, bol správny viac, ako si myslíš!

Preto je v poriadku, ak ťa sklamal, ak sa rozhodol odísť. Poučila a odovzdal ti niečo cennejšie, než si myslíš. Lekciu. Skúsenosť. A to, že si musíš viac vážiť samú seba. Že raz príde niekto, kto bude ten pravý pre to, aby si mu mohla odovzdať tvoju lásku. Zatiaľ sa však uč, spoznávaj a neboj sa zamilovať.

A na záver ti chcem odovzdať môj obľúbený výrok:

Všetky tie zlé veci, ktoré sa ti stali, všetky ťažké chvíle a všetky tie rany, ktoré si utržila, sa stali iba preto, aby ťa posilnili. Aby ti dali potrebné ponaučenia. Daj zo seba všetko, nehľadiac na okolnosti. Všetky rany, ktoré si po ceste utržila sa neskôr ukážu ako obrovská výhoda, i keď to teraz tak nevnímaš.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.