Unsplash/Allef Vinicius

Mať vzťah nie je ľahké a rozhodne to nie je pre každého. Vyspelý vzťah znamená, že dvaja ľudia sa vedia pochopiť. Majú reálne očakávania a nič si neidealizujú. Nerozídu sa kvôli jednému problému, ale všetko vyriešia. Nerandia spolu za účelom rozchodu – keď sú s niekým vo vzťahu, očakávajú, že sa bude postupne vyvíjať a napredovať.

Nie sú na sebe závisí a majú svoj vlastný život. Majú koníčky, ktoré radi vykonávajú s partnerom, no nezrúti sa im svet, ak pri nich partner nebude. Ako sa hovorí – pravá láska všetko vydrží.

Brať všetko vážne sa myslí v ohľade vernosti, úprimnosti a dôvery. Vedia, že klamať nemôžu, pretože potom by vzťah za nič nestál. Taktiež vedia, že úprimnosť je na prvom mieste a že majú partnerovi dôverovať.

Dôvera je najviac podceňovaná „vec“ vo vzťahu, pritom je veľmi dôležitá. Jedine na dôvere sa dá budovať zdravý vzťah. O čom by vzťah bol, ak by niekto svojmu partnerovi nedôveroval a v každej situácii by sa bál, či ho nepodvedie, neoklame, alebo nezradí?

Dospelý vzťah znamená, že do toho dvaja ľudia idú bez zaváhania. Ak v ich mysli existuje zaváhanie, alebo malé neistoty, nemali by sa do ničoho púšťať. Vzťah vyjde len vtedy, ak majú obaja otvorené srdcia a veria si.

Keď je vzťah už hlbší, vážnejší a ustál nejaké hádky, najdôležitejšia je láska. S láskou ide všetko, no bez lásky všetko stratia. Keď sa dvaja ľudia milujú, tak s láskou zvládnu aj nemožné. Ak majú jeden druhého a môžu sa na seba spoľahnúť, každý problém im príde malicherný. Nikto by sa predsa nevzdal pravej lásky len pre nejakú hádku, alebo nedorozumenie.

Mať dospelý vzťah je aj o tom, že neočakávaš dokonalosť. Vieš, že nikto nie je perfektný a rovnako ako ty, aj druhý človek má svoje zlé stránky.

Mať vyspelý vzťah znamená, že druhého prijímaš presne takého, aký je a nesnažíš sa ho zmeniť. Máte vašu lásku, ktorá vás spája a nabíja energiou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating