Začať nový vzťah je krásna vec. To nevinné spoznávanie sa a všetky tie veci, ktoré sú prvýkrát. A ktovie, či to neskončí svadbou! Problém ale môže nastať vtedy, ak z jedného vzťahu skočíš do toho druhého priveľmi rýchlo. Vtedy môžeš inak šťastný vzťah nechtiac pokaziť hneď na začiatku.

Porozchodová fáza je pre všetkých ľudí veľmi dôležitá. Je to čas, kedy by si mala premýšľať nad sebou, svojím životom, svojimi rozhodnutiami. Usporiadať si vlastné veci a rozhodnúť sa, ktorým smerom vykročíš.

Úplne sa zmieriť s minulosťou, dať jej zbohom a znova sa nadýchnuť. Ako by si mohla začať nový vzťah, v ktorom budeš riešiť spoločné problémy, keď ešte nemáš vyriešené tie svoje?

Ísť strmhlav zo vzťahu do vzťahu spôsobí v tvojom živote chaos. A čo je horšie, spôsobí chaos aj v živote tej druhej osoby, ktorá za nič nemôže. Tej, ktorá je úprimne zaľúbená a verí, že váš vzťah bude bezproblémový.

Do nového vzťahu treba ísť naplno a s čistým štítom, nemôžeš si do neho priniesť svoje staré problémy. Nemôžeš žiť život za dvoch, keď si sa nenaučila žiť poriadne ten svoj sama.

Možno si myslíš, že nedokážeš žiť sama. Že potrebuješ niekoho, kto ťa zachráni z toho utrápeného obdobia. Že ak si nájdeš niekoho nového, zabudneš na minulosť. Tak to však nefunguje. Nový vzťah nemá byť záplatou, ktorú prekryješ zvyšky starého.

Tá druhá osoba je tiež človek. Má svoje city, tak ho nevyužívaj. Ak nie si úprimná k sebe, nebudeš ani k nemu. A skôr či neskôr, všetky tvoje nedoriešené veci zasiahnu do nového vzťahu. Pokazia niečo, čo by mohlo byť krásne. Niečo, čo by mohlo fungovať. Presne to sa stane, ak začneš nový vzťah, aj keď nie si pripravená.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.