Keď človek už rezignoval a povedal si, že už na lásku neverí, vtedy sa láska objaví ako nejaký zázrak a vy tomu viete ťažko uveriť. Prečo je to tak? Myslím si, že je to práve preto, že človek už neverí na falošné sľuby, plané nádeje a neočakáva nič od nikoho.

Vtedy sa stanete konečne vyrovnaným človekom, zvyknutý už na to byť sám a práve vtedy vám do života vstúpi človek, o ktorom si hneď pomyslíte, že je prízrak a nemôžete uveriť, že zrazu je tu niečo, niekto, kto vám dokáže vyčariť úsmev na perách, že je to niečo, čo ste dávno chceli. Je to nádherný pocit, ale človek po rôznych životných skúsenostiach má z toho aj obavy. Obavy, že je to také krásne, že to ani nemôže byť pravda, obavy, že toho človeka časom omrzí, že je to len chvíľkové poblúznenie. Ale u človeka,ktorý si prešiel rôznymi sklamaniami, si myslím, že je to na mieste.

zdroj: pexels.com

A zrazu príde človek, ktorý vám rozjasní ráno, či deň už len tým, že je. Rozjasní vám ďalšie dni úplnými maličkosťami, ktoré sú síce maličkosťami, ale pre toho druhého to znamená neskutočne veľa, stačí, že počas dňa pošle len sms so smajlíkom s bozkom, stačí, že si pamätá veci, ktoré by si iní nepamätali, ale on si ich zapamätal, to krásne ulahodí duši. Pravé šťastie si človek nekúpi, spočíva v maličkostiach, ktoré sú všedné a pritom výnimočné, pochopíme, keď sa ich naučíme prijímať a vážiť si ich.

zdroj: unsplash.com

Nehľadiac na to,čo sa nám v minulosti stalo, prihodilo, človek musí mať stále hlavu hore a srdce stále otvorené. Nedovoľte, aby vám príležitosti na lepšie časy, na lepšiu budúcnosť utiekli len preto, že ste sa uzatvorili pred okolím. Príde ten krásny moment, keď sa vám zrazu zmení život aj myslenie vďaka tomu zázraku, ktorý vás stretol. Všetky dobré a krásne veci sú náročné a vzácne, ak to všetko ustojíme, určite to stojí za to, pretože na všetko sú dvaja, aj na udržanie toho krásneho, čo prišlo…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.