TikTok trend
TikTok/rachelrigler

Napadlo by ti dať make-up najskôr do vody predtým, ako ho použiješ? Na TikToku momentálne letí nový trend, v ktorom to mladé dievčatá skúšajú. Dôvodom je oveľa silnejšia a dlhšia výdrž produktu, čo určite oceníš najmä počas leta.

Vo viacerých videách na TikToku alebo Instagrame môžeš vidieť, že ženy dajú menšie množstvo make-upu do vody, zamiešajú a následne si ho takto nanesú na svoju pleť. Aby boli výsledky porovnateľné, na druhú stranu tváre nanesú make-up tak, ako zvykli doteraz.

Keď si na tvár priložia papierové utierky, tak môžeš vidieť, že strana, na ktorej je nanesený make-up z vody, drží oveľa lepšie a takmer sa neotlačí.

Čo sa stane, keď si dáš make-up najskôr do vody?

 

@rachelrigler Reply to @lex.babb ♬ original sound – Rachel Rigler

@hudabeauty Foundation in water hack IB: @Rachel Rigler #hudabeauty #foryou #viraltiktok #makeuphacks @hudabeauty ♬ original sound – Huda Beauty

@helinndoski Foundation in WATER?!! Ib: @Rachel Rigler #makeuphack #makeuptips #makeup ♬ original sound – Helin

@mireyarios Foundation just keeps getting more complicated 😂 #tiktokmademedoit #tiktokmademetrythis #tiktokmademetryit #tiktokmade #waterproofmakeup #waterprooffoundation #foundationhacks #foundationhack #transferproof #transferproofmakeup ♬ original sound – Mireya Rios

Tento trend spozorovala aj Jana Hrmová

Beauty influencerka Jana Hrmová na svojom instagramovom profile nedávno hovorila o tom, ako natrafila na tento trend. Podľa nej síce môže fungovať, no problém môže nastať pri odličovaní. Nehovoriac o tom, že sa môže zhoršiť aj stav tvojej pleti.

„Minule, keď som bola v saune a neodmaľovala sa a potom bola v bazéne, znova v saune a umyla si tvár… tak keď som sa večer chcela odmaľovať, tak to skoro nešlo dole. Vyslovene som sa musela drhnúť (normálne mi to ide len s gélom, teraz som aj uteráčik musela použiť). Čiže asi to funguje, ale vyhádzaná som bola 2 týždne,“ podelila sa Janka so svojou skúsenosťou.

Make-up najskôr do vody
zdroj: Instagram/janahrmi

Ak by si chcela tento TikTok trend vyskúšať aj ty, urob to len v tom prípade, ak si si vedomá následkov, čo sa môže stať s tvojou pleťou. Predsa len, pleť nebude môcť pod takým nánosom dýchať. Asi sa ti nechce dostávať z upchatých pórov len preto, aby si predĺžila výdrž make-upu, či?

Alebo máš s týmto trikom iné skúsenosti a fungovalo ti to?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty