YouTube/Nimeshaa

Určite si už neraz videla ženy z Japonska alebo Číny, ktoré vyzerajú oveľa mladšie, než je ich vek v skutočnosti. Vieš, v čom spočíva tajomstvo ich mladistvého vzhľadu? Práve v ryžovej vode. Tou si umývajú tvár aj vlasy a s ich vzhľadom to robí hotové zázraky. 

Príprava ryžovej vody je veľmi jednoduchá. Môžeš si vybrať medzi namáčaním alebo fermentáciou. V prvom prípade ryžu prepláchneš vodou, aby si sa zbavila prípadných nečistôt a znovu ju zaleješ čistou vodou. Necháš odležať aspoň 30 minút, precedíš a máš vodu hotovú. Odporúča sa však, aby sa premytá ryžu nechala namočená aspoň 24 až 48 hodín, pretože sa z nej tak uvoľní viac prospešných látok.

zdroj: YouTube/Sonia Anastasia

Je na tebe, ktorú možnosť si vyberieš. Takto precedenú vodu môžeš používať na čistenie pleti ako toner alebo na oplachovanie vlasov. Ryžová voda dokáže upokojiť tvár, urýchli hojenie akné, zredukuje mastnotu a dodá pleti hebkosť. Na vlasy pôsobí na urýchlenie rastu.

Vo videách nižšie nájdeš reálne skúsenosti mladých blogeriek, ktoré vyskúšali týždňovú kúru s ryžovou vodou. Skúšala si to už niekedy alebo sa na to chystáš? Daj nám vedieť, ako si dopadla a ako si bola s výsledkom spokojná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty