Vieš, čo sa stane, keď sa začneš stretávať s emocionálne nezrelými ľudmi alebo s ľuďmi na nižšej inteligenčnej úrovni? Pokiaľ si myslíš, že si iná, máš možno niečo viac, čo ťa robí takou jedinečnou a zvláštnou. Možno je to tvoje umelecké nadanie, možno je kultúra tvojou cestou, možno ťa zaujímajú veci, o ktorých väčšina mladých nemá poňatie. Môžeš sa kvôli tomu občas cítiť sama, pretože sa zdá, že ti nikto nerozumie…

Ale čo sa teda stane, ak sa začneš stretávať s takýmito ľuďmi? Ak by si rada poznala odpoveď na túto otázku a všeobecné znaky, si tu správne, pretože ti ich ponúkam zhrnuté v pár bodoch.

1. KOMUNIKÁCIA BUDE VIAZNÚŤ

Časom si začneš všímať, že sa rozprávate stále dookola o tom istom. Stále opakujete pár tém, váš rozhovor nikam nesmeruje. Je to bludný kruh, pretože sa znova a znova dostávate k rovnakým témam, ku ktorým už ani neviete, čo dodať, a tak začne byť medzi vami čím ďalej tým viac ticha.

2. KLAMSTVÁ A VÝMYSLI

Keďže vaša konverzácia stojí na jednom bode, dotyčný človek sa ju bude snažiť rozhýbať, a k tomu môžu byť často použité klamstvá. Príbehy síce môžu byť odvodené od pravdivých zážitkov, no sú okorenené drobnými výmyslami, aby sa stali zaujímavejšími.

3. TRÁPNE SITUÁCIE

Stále sa to odvíja od konverzácie, pretože tá je základ v priateľstve. Predsa, čo iné môžeme robiť, ak sa nevieme porozprávať? Budete taktiež hľadať témy, ktoré možno zakomponovať do vášho rozhovoru, ale môže sa stať, že nebudú vhodné, keďže váš život sa v určitom uhle pohľadu mierne líši. Nadhodíte vám blízku tému, pritom si ale neuvedomujete, že im je očividne neznáma a oni vám neporozumejú. A tak vaša snaha v dobrom svetle spôsobí trápnu situáciu alebo vo vyhrotenom prípade až urazenie druhých.

4. MIERNE VYHÝBANIE

Po čase nebudete vedieť, čo a ako ďalej, pretože tí ľudia môžu byť veľmi dobrými priateľmi. Problém je, že vám prekáža, že vám nerozumejú a musíte sa tváriť pred nimi iní, ako v skutočnosti ste. Takže postupom času sa im začnete nenápadne vyhýbať. Malé výhovorky ako nemám čas, rodinná oslava, práca, škola či choroba. A to len preto, že im nechcete ublížiť slovami o tom, že si nemáte čo povedať. Síce vás to mrzí, ale pokiaľ ste umelecká duša alebo ste človek zameraný na psychiku a duchovno, alebo ste jednoducho z iných spoločenských pomerov, je ťažko kopať tunel s ľuďmi, ktorých záujmi blúdia medzi alkoholom, diskotékami a chlapcami…

5. BONUS – ČO SA MÔŽE STAŤ NESKÔR 

Ak s nimi neukončíte kontakt aj napriek tomu, že si všimnete, že vás to veľmi mení, ubijete svoje záujmy, kreativitu, postavenie… Jednoducho, zničíte vaše jedinečné ja, ktoré vás mohlo dostať na miesta, ktoré boli vaše vysnené. Ktoré malo svoje splniteľné ciele vďaka tej osobnosti, čo vo vás žila. A možno neskôr, sa niekto bude pri vás cítiť rovnako čudne, ako ste sa cítili vy na začiatku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.