weheartit.com

Vysoká škola je super! Spoznávaš nových ľudí, chodíš na párty, ale aj šetríš, učíš sa a voláš svojej mame častejšie, než si si myslela. Aké skúsenosti teda získaš hneď v prvom semestri na vysokej škole?

Varenie

Dobre, nie sú to síce žiadne šéfkuchárske jedlá, no dá sa to jesť a je to lacné. Čo viac si môžeš priať? Vieš si urobiť čas, vifonka je tiež dobrá voľba a tie cestoviny už nie sú také zložité. Samozrejme máš celý čas matku alebo babku na telefóne.

Konverzácia je základ

Áno, možno nemáš rada veľké vykecávanie, no na vysokej sa naučíš ako máš komunikovať s ľuďmi a že pokiaľ si neotvoríš ústa, skutočne nič nedostaneš a nebudeš mať. Taktiež nebudeš už mať problém požiadať o pomoc a pochopíš, že komunikácia je dôležitejšia, než si si myslela.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Prokrastináciu dotiahneš na vyššiu úroveň

Tvojimi najlepšími spoločníkmi sa stanú Netflix a všetky seriály, ktoré si chcela vždy vidieť. Taktiež sa naučíš, čo to znamená skutočne nespať počas skúškového a dokonca začneš milovať aj tebou vždy nepochopenú kávu.

Nájsť si svoj „osobný priestor“

Máš síce rada ľudí a taktiež rada spoznávaš nových spolužiakov, avšak aj ty potrebuješ mať čas len pre seba a vybudovať si v tej malej zdieľanej izbe akýsi osobný priestor, kde budeš sama sebou a budeš mať kúsok zo svojho domova.

Budeš si viac vážiť svoj domov

Od maminej kuchyne až po tvojich starých priateľov to bude stále miesto, ktoré budeš navždy zbožňovať. Tvoj domov je pre teba stále dôležitý a na výške bude pre teba miesto, kde sa po dlhom týždni budeš rada vracať.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Platiť načas šeky

Alebo nájom, zaplatenie isicu či iné byrokratické veci, ktoré každý „milujeme“. Naučí ťa to veľkej zodpovednosti a taktiež sa posilní aj tvoja trpezlivosť na študijnom oddelení. Skrátka, budeš mať oveľa väčšiu trpezlivosť s ľuďmi a zároveň zistíš, že ľudia vedia byť riadni zmrdi.

Každý cent je dobrý

Na vysokej škole ti bude každý cent dobrý a rýchlo pochopíš, čo to v skutočnosti znamená „prežiť“ a „šetriť“. Zrazu poznáš všetky zľavy v obchode a taktiež nakupuješ len vo večerných hodinách, kedy sa zľavy vyšplhajú až na 50 %.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife