Pár stojí pred ohňom

Častokrát sa o nej hovorí, no len málokto vie, čo naozaj znamená. Všetky vzťahy majú svoje temné stránky, no to, že aj ten tvoj môže byť označený ako toxická láska, si budeš priznávať asi ťažko. Do zrkadla pravdy sa pozrie málokto a radšej budeme prstom ukazovať na iné dvojice, ktoré sú podľa nás na tom horšie. No ak prežívaš nasledujúce pocity, potom na tom nie si o nič lepšie.

Čo to slovo vlastne znamená? Ak hovoríme o toxických pocitoch, správaní či vplyve, máme na mysli to, že to má na teba veľmi negatívny dopad. Keď sa necítiš byť milovaná, keď si vo vzťahu plnom problémov, či v takom, v ktorom chýba rešpekt voči tvojej osobe. Je to vzťah, v ktorom si nenašla skutočné šťastie. Tvoje vnútro kričí, aj keď to nechceš dať najavo.

Toxická láska vlastne láska nie je

Môže sa ti to tak zdať, no ak v tom nie sú čisté city, rešpekt, dôvera, úprimnosť a sila priateľstva, potom to nie je vzťah, ktorý si zaslúžiš. To, že ty si pre neho ochotná urobiť čokoľvek, nestačí. Urobí to všetko aj on pre teba? Dokazuje ti lásku slovami a nie činmi? Je tvojou oporou, keď ti je zle? Je tvojou podporou, keď si na dne? Rozosmeje ťa, keď to potrebuješ? Je to človek, pred ktorým sa nebojíš a nehanbíš vysloviť svoje najtajnejšie myšlienky, sny a túžby?

Lásku vo vzťahu
zdroj: Pexels/ Arina Krasnikova

Ak si pri tých otázkach odpovedala nie a vo svojej duši pocítila, že ťa to robí nešťastnou, potom je aj tvoja láska toxická. Má však aj horšie podoby. Psychické či fyzické týranie. Emocionálne vydieranie. Snaha manipulovať tebou. Prehnaná žiarlivosť. Kolotoč prázdnych sľubov. Zákazy a príkazy, ktorými ťa chce partner ovládať.

Toto nie sú znaky lásky a do žiadneho zdravého vzťahu takéto správanie nepatrí. Nech už ťa na tom tvojom trápi čokoľvek, ak kvôli tomu po nociach plačeš a cez deň si ako bez duše, pretože nevieš ako ďalej, potom je najvyšší čas, aby si si odpútala od človeka, ktorý ti len kradne čas.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating