Muž a žena
Pexels/Cottonbro

Nebudeme ti klamať. Mať vzťah je často náročné a vyčerpávajúce, pretože si vyžaduje veľa obety, kompromisov a trpezlivosti. Niekedy nejde všetko podľa plánov, no to je v poriadku, lebo aj o tom je život v partnerstve. Čo robiť vtedy, ak zistíš, že tvoj priateľ trávi čas radšej s kamarátmi než s tebou? Ako prvé by si mala nájsť príčinu toho, prečo to tak je.

Problémy sa vyskytujú dennodenne a je potrebné ich riešiť. Od malicherných hádok až po veľké konflikty, ktoré môžu byť zdrvujúce.

Jedným z dôvodov môže byť ten, že si na ňom závislá. Svojou prítomnosťou ho dusíš, nemôže sa prejaviť a bojí sa toho, že keď niečo povie, nebude to „správne“ alebo to, čo od neho očakávaš. Jednoducho – cíti sa pri tebe ako v zlatej klietke, preto uteká za svojimi priateľmi a teba necháva samu.

Ďalším dôvodom môže byť blížiaci sa rozchod. Vzťah s tebou ho prestal napĺňať a chce ho ukončiť, len je zbabelý a ešte neprišiel na to, ako ti to povedať šetrne. Snaží sa tráviť čas s kamarátmi a nie s tebou, aby si si postupne zvykla na to, že budeš čoskoro nezadaná a voľná. Ak si nie si istá, či je tým práve toto, odhalí ho týchto 8 znakov.

Čo robiť v týchto prípadoch?

Ak máš podozrenie, že tvoj priateľ trávi čas s kamarátmi pre ten prvý dôvod, mala by si mu dopriať viac priestoru. Nebyť na ňom závislá, ale venovať sa aj niečom inému než len jemu. Obmedz kontakt z vlastnej iniciatívy a venuj sa tomu, čo ťa napĺňa. Znovu navštevuj kurzy, stretávaj sa s kamarátkami, chodievaj do kina alebo do divadla, začni športovať alebo niečo vytvárať.

Keď si myslíš, že sa chce s tebou partner rozísť, a preto s tebou trávi menej času, otvorene sa mu s tvojím podozrením priznaj a porozprávaj sa s ním. Možno ti odhalí, že mu vo vzťahu niečo prekáža, no dá sa to zachrániť. Nemala by si podceňovať úprimnosť a byť naozaj priama, lebo len tak môže všetko dopadnúť dobre.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating