Partner túži po dieťati

Väčšinou to býva naopak, no aj medzi mužmi sa nájdu výnimky. Kým niektorí sa záväzkov boja ako čert kríža, o svadbe a deťoch ešte uvažovať nechcú, iní majú hodnoty upratané inak. Keď nájdu ženu, ktorú úprimne milujú, je pre nich manželstvo a rodina krok, na ktorý nechcú dlho čakať. Avšak, čo keď partner túži po dieťati, no tá nepripravená si práve ty?

Všetci túžime po milujúcom domove, nech už to pre nás znamená čokoľvek. No správny čas na to je u každého iný. Kým ty by si sa rada zamerala na kariéru či počkala na úlohu matky, tvoj partner možno už dospel k záveru, že je správny čas na to, aby ste si rodinu založili. Najmä, ak sa váš vzťah ráta na roky, či ste sa už rozhodli pre manželstvo.

Mama a dcéra
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Ak partner túži po dieťati, je to dôležitý záväzok

Nebudeme si klamať, dnes s rozvodmi nie sú žiadne problémy. No dieťa je už iný level. Je to láska, ale aj zodpovednosť na celý život. Práve toto môže veľa žien desiť. Že prídu o svoju slobodu a stanú sa z nich ženy v domácnosti. Na druhej stane, ak je vzťah úprimný a vážny, nechcú sklamať svoju polovičku. I keď rodičmi budú obaja, žena je tá, ktorá dieťa vynosí a na svet privedie. A nemala by to robiť len preto, aby bol doma pokoj.

Keď sa v takejto situácii ocitneš aj ty, keď máš vnútorné pochybnosti, nemala by si si ich nechávať len pre seba zo strachu, že to tvoj partner pochopí zle. Musíš mu vysvetliť, ako na tom práve si, aké máš pocity a že ešte nie si presvedčená. Navrhni, že to necháte na osud, alebo sa skúste porozprávať o tom, kedy by ste mohli počať plánovane.

Slobodná mamička
zdroj: Pexels/Julia Kuzenkov

Chceš ešte rok v práci? Chcete najprv postaviť dom? Ak si dáte nejaký cieľ, zmizne medzi vami napätie z toho, že to on očakáva hneď. Život vám však plány vie zmeniť rýchlo a presne vie, kedy ste na to naozaj pripravení, i keď si to obaja nemyslíte. Všetko sa deje vtedy, kedy má.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating