Určite si to zažila aj ty. Ten pocit beznádeje z toho, že aj keby si chcela, nevieš s tým nič spraviť. Máš prázdne ruky, nemôžeš mu poslať milú správu, ani len pozrieť si novú fotku, ktorú pridal na Instagram. Rada by si si pustila vašu obľúbenú spoločnú pesničku pre zlepšenie nálady, no ani to nie je v tvojich silách…

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Čo sa stalo? Vyčerpala si si svoj internet v telefóne, si na nule, prinajlepšom bojuješ s rýchlosťou internetu ako v stredoveku. Ďalšie obnovenie dát by ťa už zruinovalo, preto si to vzdala, prepadáš nude a bezradnosti. Nevieš čo teraz práve robí tvoj priateľ, nemôžeš si pozrieť najnovší príspevok svojej najlepšej kamošky na Snapchate a svet je zrazu skrátka menej ružový ako predtým.

Neprepadaj však zúfalstvu. Poradím ti, ako proti tomu bojovať, nestratiť svoje spojenie so svetom a neukrátiť sa o zábavu počas ranného cestovania do školy či práce.

j

foto: favim.com

Buď smart

Viem si predstaviť, čo robíš na mobile najčastejšie. Je to Facebook, Instagram, Snapchat, prípadne Pinterest. Možno si rada pozeráš vlogy obľúbených youtuberiek na YouTube alebo nové kúsky oblečka na fashion aplikáciách. Poznáme to všetky. 🙂 Hudba zo Spotify je samozrejmosť. Veď, ako sa dá žiť bez nej? Vedela si však, že väčšina týchto aplikácií môže “žrať” oveľa menej dát než teraz? Zatoč s nimi!

Ako na to? V aplikácii Instagram choď do Nastavenia, ďalej do Využitie mobilných dát a zvoľ Nižšia spotreba dát. V aplikácii Facebook choď rovnako do Nastavenia a zvoľ si možnosť obmedziť automatické prehrávanie videí len na Wi-fi pripojenie alebo ju zruš úplne. V Messengri zas zvoľ v nastaveniach možnosť Neukladať fotografie/videá automaticky, to ti ušetrí nielen dáta, ale aj pamäť v mobile. V nastaveniach YouTube zvoľ možnosť Obmedziť prehrávanie videí v HD. Ak používaš Spotify, skús prémiové konto, ktoré ti umožní ukladať si playlisty priamo do mobilu.

jj

foto: favim.com

Online forever

Väčšina operátorov chce na tebe len zarobiť a ich ponuky sú fakt nevýhodné. Ak si chceš ušetriť čas a peniaze, vyskúšaj novinku, ktorou je balíček s 10 GB dát len za 10 eur mesačne. Navyše ho prakticky nemáš ako minúť. Z ušetrených peňazí si radšej kúp ten nový sveter, ktorý sa ti tak páči. O chvíľu sa budeš na tom, koľko si za net platila, už iba smiať.

Už nikdy viac sa ti nestane, že si nebudeš môcť vygoogliť životne dôležitú vec, postnúť fotku v novom outfite, so skvelým účesom, keď máš svoj “good hair day”, podeliť sa na internete s tým dokonale vyzerajúcim zákuskom alebo sa jednoducho uzavrieť do svojho vlastného sveta s obľúbeným playlistom.

jjj

foto: fsluh.ru

Skús to po starom

Knihy vôbec nie sú staromódne, no priznajme si, že naša generácia radšej uprednostní i-phone pred knihou. Možno však knihy miluješ rovnako ako ja. Určite poznáš ten pocit, keď sa zvalíš do postele s obľúbenou knihou a prežívaš ten príbeh spolu s postavami. Aj keď zbožňuješ zábavu s kamošmi a nespútané večery, na ktoré nezabudneš, niekedy jednoducho potrebuješ čas pre seba.

Ak si chceš ušetriť trochu mobilného internetu na horšie časy, prečítaj si v buse knihu alebo časopis. Horúcou novinkou je V objatí gentlemana, ak máš rada vášnivé príbehy, siahni po knihe Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky alebo bestseller Predtým ako som ťa poznala.

ffff

foto: favim.com

A napokon, niekedy je naozaj fajn odložiť všetky rozptyľovače a len sa tak nezáväzne porozprávať so spolucestujúcim alebo poklebetiť s kamoškou v duchu hesla “Live in the moment”. Aj keď žijeme v dobe dátovej, stále potrebujeme reálny ľudský kontakt. 🙂

cover foto: thejizn.com