Snáď niet ženy, čo by to nezažila. Či si snáď výnimka? Tak sa z toho neskutočne teš, ale hlavne potichu. Lebo my ostatné musíme trpieť. A to poriadne.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Bolesti sú silné a nechcú prestať. Tabletky nezaberajú, pretože už si sa nimi dávno „predávkovala“ a tvoje telo je voči nim imúnne. A tak ti neostáva nič iné len naďalej tieto bolesti znášať.  

stocksy.com

Ale predstav si, že nie je všetko stratené. Takéto muky prežívajú ženy už stáročia, a preto už ony hľadali spôsoby ako im predísť alebo ich aspoň trochu stlmiť. A práve aj vďaka nim dnes poznáme množstvo „babských“ receptov, ktoré stoja za to, aby si ich vyskúšala.

Samozrejme, staré známe vraví, aby sme na bolestivú menštruáciu zaútočili teplom. Teda navštívili saunu alebo si prikladali na brucho horúce obklady. Takisto sa odporúča zmena životného štýlu – viac pohybu, menej kávy a zdravá strava. Ale keď máš obrovské bolesti práve teraz, tak potrebuješ riešenie ihneď. A preto čítaj ďalej.

Mnoho žien a doktorov odporúča pitie čajov. Také s upokojujúcimi a uľavujúcimi účinkami nájdeš aj v lekárni, no niektoré si môžeš pripraviť doma. Vyskúšaj napríklad cibuľový čaj s rascou. Pripravíš si ho tak, že do litra vody pridáš polievkovú lyžicu celej rasce a pokrájanú cibuľu. Celú zmes necháš zovrieť a potom ju scedíš. Takýto čaj je najlepšie piť ešte teplý.

unsplash.com

Ďalší tip predstavuje spojenie príjemného s užitočným. Do litra kvalitného bieleho vína treba naložiť 30 gramov drvenej sušenej vňate majoránu a nechať ju tam po dobu jedného týždňa. A počas menštruácie piť jednu až tri šálky denne. No a keď sme pri alkohole, tak moja mama tvrdí, že zaberá štamperlík domácej. Mám vyskúšané. No zaberá až po dvoch.

Obľúbená je aj „liečba“ pomocou čokolády. Nemá síce priamy vplyv na kŕče, ale pomáha zabudnúť na bolesť, pretože sa naše zmysly sústredia na jej výbornú chuť. Automaticky sa nám zvyšuje hladina endorfínov, a tak rýchlo zabúdame aj na nepríjemný pocit.

Výborný je aj sedací kúpeľ. Ten sa pripravuje z 80-tich gramov myšieho chvostíka a alchemilky, ktoré sa následne zalievajú litrom vody. Po 20-tich minútach lúhovania sa odvar vyleje do kúpeľa a treba si v ňom chvíľku posedieť.

flickr.com

No a dokonca na bolesti pri menštruácii platí aj odpoveď mužov na všetko. Sex. Niektorí gynekológovia totiž tvrdia, že orgazmus pomáha upokojiť našu rozkolísanú hladinu hormónov. To má za následok, že maternica sa dokonale prekrví a bolesti ustúpia. A tak nám už teda zostáva len nájsť partnera, ktorý sa obetuje 🙂