Rozhodovanie nebýva ani zďaleka tou najjednoduchšou činnosťou. Ak sa nevieš rozhodnúť a máš pocit, že netušíš, ktorá voľba bude tou lepšou, máme pre teba zopár tipov. Tie ti môžu pomôcť v tom, aby si sa kvôli tomu toľko nestresovala a aby si si vybrala tú najlepšiu možnosť pre teba.

Daj na svoju intuíciu

Možno to bude znieť nadnesene a prehnane, no niekedy by si mala dať naozaj na to, čo ti napadlo ako prvé a čo ti našepkáva tvoj šiesty zmysel. Často ide o to najlepšie rozhodnutie, a aj keby si mala nad tým dlhšie premýšľať, aj tak ťa to zavedie naspäť k tomuto.

Samozrejme, že to nemusí vyjsť vždy na 100 percent, no my ženy sme intuitívne a niekde v hĺbke srdca a duše presne vieme, čo je najlepšie. Skús sa tým riadiť aj ty.

Trénuj svoju rozhodnosť

Ak sa nevieš rozhodnúť vo veľkých veciach, pomôže ti rozhodovanie o tých menších a menej významných. Skús si napríklad vybrať, či si dáš na obed ryžu alebo cestoviny, či si v telke pozrieš film alebo seriál a podobne. Ak sa vytrénuješ v takýchto maličkostiach, ľahšie sa ti budú robiť aj väčšie a dôležité voľby.

Nauč sa znášať riziká

Takmer nič nie je bez rizika, to by si mala pochopiť hneď na začiatku. Ak sa naučíš niesť riziko za to, akú možnosť si vyberieš, o to ľahšie to pre teba bude. Jasné, že niekedy si zvolíš nesprávne. Namiesto lamentovania a sťažovania sa na osud by si sa mala z chýb poučiť.

Nikto nie je neomylný, preto by si to mala brať ako normálnu súčasť svojho života. Keď budeš poznať možné riziká svojej voľby, bude to pre teba jednoduchšie.

Čo by si urobila, ak by si nemohla zlyhať?

Ak sa nevieš rozhodnúť, skús si položiť otázku, čo by si urobila v prípade, ak by si vedela, že nemôžeš zlyhať. Prípadne, ktorá z možností ti dodáva viac energie a robí ťa šťastnejšou. Niekedy aj takáto jednoduchá otázka ťa dokáže nasmerovať v tom, čo robiť ďalej. Pokojne sa zasnívaj a predstav si svoj život podľa toľkých scenárov, pred koľkými možnosťami stojíš.

Keď budeš stáť najbližšie pred ťažkým rozhodnutím, skús aplikovať aspoň jeden z týchto tipov. Uvidíš, že to bude oveľa ľahšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.