Dvojica sedí pri mori

Keď sa žena ocitne v situácii, kedy jej partner odmieta sex, môže to byť frustrujúce a nepríjemné zároveň. Existuje niekoľko dôvodov, prečo k tomu dochádza, a je dôležité nájsť riešenie, ktoré bude pre obe strany uspokojivé. Vieš, čo by si v takej situácii mala urobiť?

Čo sa týka dôvodov, prečo partner odmieta sex, môžu byť rôzne. Najčastejšie ide o zdravotné problémy (aj tie duševné), nízke sebavedomie, pracovná vyťaženosť, finančné problémy, ale aj nedostatok komunikácie vo vzťahu alebo chýbajúca láska a emocionálne spojenie. Niekedy k tomu môže dôjsť aj kvôli rutine a stereotypu v spálni.

A čo by si teda mala urobiť a ako sa s touto situáciou vyrovnať?

Bez komunikácie to nepôjde

Začnite otvoreným a úprimným rozhovorom. Zisti, či existujú nejaké problémy, stresové situácie alebo zdravotné problémy, ktoré by mohli mať vplyv na jeho sexuálny apetít. Buď empatická a chápavá voči jeho pocitom.

partneri
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Hľadajte spoločné riešenia

Skúste spolu nájsť kompromis, ktorý vyhovuje obom. Môže to znamenať, že budete hľadať nové spôsoby, ako zdieľať intimitu a vybudovať emocionálnu blízkosť mimo sexuálneho vzťahu. Napríklad sa môžete sústrediť na romantické gestá alebo spoločné zážitky, ktoré vás spoja.

Je dôležité, aby ste otvorene hovorili o svojich potrebách a túžbach. Ujasnite si, čo pre vás sex znamená a čo očakávate vo vzťahu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating