Dá sa odmerať, ako veľmi nás môže zabolieť stratená láska? Zrejme nie, no aj tak ti každý povie, že občas je to horšie, ako keby si sa vážne fyzicky zranila. Jazvy a rany na duši v nás totiž pretrvávajú dlhšie a dokážu naozaj zabolieť. Ukončenie vzťahu je niečo, čo na nás vyvinie emočný tlak, smútok aj sklamanie. Ale čo ak ten vzťah nikdy ani nezačal?

Čo ak ťa tvoje srdce bolí kvôli niekomu, kto ťa nikdy nepohladil? Kto ťa nikdy nepobozkal? Kto vôbec necítil k tebe to, čo ty k nemu? Človek, ktorý odmietol tvoju lásku, lebo v jeho očiach si nikdy nebola tou, ktorá by mohla byť po jeho boku. Si pre neho len niekto cudzí, niekto, kto je iba kamarát alebo niekto, s kým sa iba zahrával.

V každom prípade, stále si človek a neopätovaná láska nie je to, o čom si dlhé noci snívala. Je to skôr tvoja nočná mora.

Ty ho miluješ. Naozaj. Nie je to iba chvíľkové pobláznenie. Toto je niečo, čo si ešte nikdy necítila. A nezmenilo sa to ani po dlhých týždňoch, mesiacoch či dokonca rokoch (uf, dúfame, že až takto ďaleko si to nenechala zájsť). Vieš, že je to niekto, ku komu ťa to stále ťahá.

On je ten, na ktorého myslíš každú chvíľu. Niekto, kto sa ti páči nie len fyzicky, ale najmä ako osobnosť. Miluješ jeho humor, láskavé srdce, no aj to, že máte rovnaké názory. Alebo je to presne ten typ dokonalého chlapa, ktorého si chcela mať vždy po svojom boku, i keď on možno ani nevie, že existuješ.

Zrazu pozbieraš všetku odvahu a povieš mu, čo k nemu cítiš. Alebo si to nechávaš pre seba, pretože on už niečo cíti k inej. Jedno vieš iste, on s tebou budúcnosť nevidí. Jeho odmietnutie je naozaj ako nôž, ktorý sa ti pomaličky prebodáva cez hrudník a zarezáva sa až priamo do srdca.

Mohli by sme ti napísať desiatky otrepaných fráz, ktoré by ťa mali utíšiť, no toto je pravda. Je to fakt, že na to len tak nezabudneš. Áno, čas hojí rany, ale bude to trvať dlhšie, než by si čakala. Keď sa ti chce plakať, tak plač. Keď sa chceš niekomu vyrozprávať, nech sa páči. Hlavné je, aby si to dala von zo seba.

Potom príde na rad jediné. Uvedom si, že si dosť dobrá na to, aby si niekoho prosila o lásku. Ak to máš robiť, potom nebude skutočná. Nepodceňuj sa, nezhadzuj sa. Ver, že ten človek si ťa nezaslúži. A vieš čo? Aj ty si zaslúžiš niečo lepšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.