To, čo cítiš, je len pocit. A ten prejde. To, že ho stratíš, že ťa opustí, ťa nespraví polovičnou ženou. Si celá už od narodenia, len si na to zabudla. 

Cítiš jeho dych a vsakuješ jeho vôňu. Je príjemná, hrejivá a krásna. Zakryješ sa jeho pažou a položíš si hlavu na hruď. Cítiš sa bezpečne. Máš pocit, že ťa v tej chvíli nič nezlomí, a že hravo zvládneš každú prekážku, ktorá by ti prišla do cesty. Cítiš ohromnú silu. Dokonca väčšiu, než kedykoľvek predtým. A hlavne, cítiš sa kompletná. Celá, úplná, tak najviac ako sa len dá. Ako to len môže byť. Ten pocit neprekoná nič iné. Žiadny úspech, sláva ani peniaze. Nič na svete, vravíš si …

Keď to príde.

Ale potom, čo odíde, zavrie za sebou dvere a už sa nevráti, to pociťuješ. Tú prázdnotu. Vzal si so sebou všetko. Už necítiš jeho vôňu, nemá ťa kto objať, nemáš sa do čoho zaboriť a pevne zovrieť v náručí. Nemáš nič. Len seba. A okrem toho máš pocit, že si vzal aj niečo iné. Tvoju polovicu. Jednu tvoju časť, pre ktorú si bola taká kompletná, pre ktorú si sa cítila celistvá a silná. A zrazu je to preč. Len tak. Sotva si sa stihla toho všetkého nabažiť a vyťažiť z toho maximum. Je to preč. Všetko.

Už sa viac necítiš tak, ako predtým

Ako žena sa necítiš. Nevnímaš svoju ženskosť, svoj šarm, svoje telo. Máš v sebe veľkú dieru, ktorú nezacelí ani alkohol, či vľúdne slovo. Si strhaná, na pokraji síl a psychického zrútenia. Je ti jedno, ako žiješ. Je ti jedno, ako vyzeráš, pretože ten pocit prázdnoty a sa nedá zaplniť. Si polovičná žena. Polovica zo seba. A to je dôvod, pre ktorý si sa vzdala nádeje.

Nie si sama a nikdy si nebola. Sadni si a nadýchni sa. Zavri oči a vnímaj seba, pozoruj svoje myšlienky. Len tak, na chvíľu to skús. A zistíš, že si sa celý čas mýlila. Strata niekoho, ťa len posilní a zocelý, nie rozpolý. Si celá, odkedy si sa narodila. Možno si už na to zabudla, no tvoja myseľ a tvoje telo nie. Pozri sa na seba, máš dve ruky, dve nohy, dve oči … Si celá, kompletná. Pozri sa na seba zvnútra, na všetko, čím si. Na svoje kladné aj záporné stránky. Aj tie sú v páre. Nič nie je samé. A nikdy nebude. Sama budeš jedine vtedy, ak si to budeš namýšľať, ak budeš chcieť ten pocit stále cítiť. Len vtedy taká budeš.

Nezabúdaj, že je to len pocit

To, čo cítiš je len pocit. A ten prejde. Tak ako prišiel. Možno to bude dlhšie trvať, ale odzneje vtedy, keď mu necháš priestor, aby odišiel. Je to všetko len o tvojej hlave a srdci. Srdce sa zahojí, hlava vytriezvie. No nikdy, nikdy nie si len polovičná a nikdy nebudeš celá s niekým. S tým pravým budeš len posilnená a nikdy sa nestratíš, nikdy nestratíš samú seba. Nikdy. Tak a teraz vstaň a nadýchni sa. Precíť svoje telo zhora nadol. Precíť ten život, ktorý máš vo svojich rukách. A nadýchni sa opäť, celá. Pretože taká si vždy bola, len si sa na chvíľu stratila, aby si sa opäť našla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.