Kto by nemiloval Vianoce? Reklamy s tučnučkým usmievajúcim sa pánom v červenom kostýme útočia už od polovice novembra, aby si nezabudla, že čas vianočný sa pomaly, ale isto blíži, a ty už teraz meškáš s nákupmi pre každého člena rodiny. Ak máš aj partnera, ale v podstate môže ísť o akúkoľvek osobu mužského pohlavia. Buďme úprimné, na zoznam si automaticky môžeš pripísať aj ich „položky“. Či už chceš alebo nechceš.

Klobúk dole všetkým výnimkám. Verím, že tam niekde v krajinke s horúcou čokoládou a neúnosným množstvom šľahačky navrchu, kde ťa hneď po príchode domov čaká masáž teplým olejčekom, sa nájdu aj takí, ktorí si dajú tú námahu a snažia sa milo prekvapiť. Nie je predsa nič krajšie ako darovať niečo, čo má pre obdarovaného aj nejakú hodnotu. Môže ísť pokojne o drobnosť. Koniec koncov, nie každý si môže dovoliť zájazd pre dvoch do exotickej destinácie. Práve myšlienka je to, čo sa ráta. 

Nie je sneh ako sneh

Neviem si predstaviť nič krajšie, ako prebudiť sa do čerstvo zasneženého, čarovného rána. Potom ale nastane krutá realita zahŕňajúca šoférovanie v slnečných okuliaroch, pretože aj napriek zime si slniečko povedalo, že nás poctí návštevou a znemožní tak akúkoľvek viditeľnosť na cestách. Samozrejme, ako by som mohla zabudnúť na neodhrabané, neposypané a klzké cesty a chodníky, ktoré slúžia ako ten najlepší adrenalínový budíček. A keď už si konečne nájdeš čas, a chceš si sneh užiť? Roztopí sa.

Darmo si každý rok pripomíname stále dookola, že Vianoce nie sú len o darčekoch a o tom, kto si dá najviac záležať na vianočnej výzdobe a svetielkach. Pre každého majú tieto sviatky iný význam, pretože to, aký význam dávame veciam, záleží od našich skúseností a spomienok. Rokmi sa môžu zmeniť, ale možno ostanú po celý život rovnaké a aj v sedemdesiatke sa ti pri pohľade na vianočný stromček rozžiaria oči. Spomenieš si na to, ako si vždy najprv chcela vidieť druhých rozbaľovať darčeky, a na ten pocit šťastia, ktorý ťa zalial, keď pod stromčekom našli presne to, po čom túžili.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.