Ako schudnúť
Unsplash/Dane Wetton

Všetky ju veľmi dobre poznáme. Teda, niektoré majú to šťastie a ani len necítia, že práve majú svoje dni. Iné táto časť ženského cyklu ovplyvní tak, že nie sú schopné vstať z postele. Keď nás raz mesačne navštívi „červená“, ako by sme to neboli ani my. Mení sa naša nálada, dôkazy na tele sú jasné a kŕče v brušku silné. Pomôcť by nám však, okrem iného, mali cviky na menštruačnú bolesť.

Čokoláda, teplé obklady a ležanie pod perinou, to je taký základ. Niektorým z nás však toto nestačí a kvôli extrémnym bolestiam musia siahať po liekoch či špeciálnych injekciách u lekára, aby sa im aspoň trochu uľavilo. Nie len, že nás bolia zväčšené prsia a na tvári sa nám vyhádže akné, znášať musíme aj kŕče, ktoré trvajú pokojne aj 3 dni. Nuž, muži sa nemôžu čudovať, že s nami vtedy nie je reč.

Ak máš v sebe aspoň kúsok sily, vezmi si podložku a vyskúšaj vybrané cviky na menštruačnú bolesť, ktoré sú určené na to, aby ju čo najviac stlmili. Sú zamerané na panvovú oblasť a uvoľnia tvoje svalstvo. Cvič tak dlho, ako ti je príjemné, no 4 až 30 minút ti úplne postačí.

Veľmi ľahká 4-minútovka

https://youtu.be/UpGBciXh50U

Keď ťa bolia aj kríže

Na menštruačnú bolesť je veľmi príjemné jogové cvičenie

Ak ťa bolesť trápi oveľa menej alebo si schopná aj napriek nej zacvičiť si niečo „ťažšie“, než sú len naťahovačky, potom vyskúšaj tento easy workout. Nie len, že ťa zbaví bolesti, ale zamakáš si pritom na celom tele, takže nebudeš mať výčitky, že si 3 dni preležala v posteli.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness