Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. Nie len, že z ich pohľadu dokážeš mnoho vyčítať, ale aj podľa farby zistiť, aké charakteristické vlastnosti, sú pre ľudí s jednotlivými farbami očí typické. Prečítaj si, čo o tebe prezrádza tvoja farba očí a daj nám vedieť, či je to pravda!

Modré

Ľudia s modrými očami sú všeobecne priateľskí, úprimní a citliví. Aj keď sa vyznačujú veľkou vnútornou silou, navonok pôsobia skôr utiahnuto, až placho. Väčšinou sú tvrdohlaví a vytrvalo si idú za svojimi cieľmi.

Túžia po romantike a harmonickej rodine. Ženy s modrými očami bývajú pre mužské pohlavie viac príťažlivé, ako ženy s inou farbou. Vyžaruje z nich energia a nemajú strach zo spontánnych nápadov.

Zelené

Ľudia, ktorí sa narodili so zelenými očami pôsobia na ostatných tajomne. Vyžarujú okolo seba zvláštnu energiu, ktorá je vnímaná ako zvodná príťažlivosť. Sú to ľudia inteligentní a dominantní.

Milujú všetko na svete, čo sa točí okolo kreativity a nových dobrodružstiev. Vo vzťahoch sú vášniví, no rovnako tak aj žiarliví. Sloboda je pre nich veľmi dôležitá a preto sú často nepredvídateľní.

zdroj: Photo by Lisa Fotios from Pexels

Hnedé

Ide o najčastejšiu farbu očí. Ľudia, ktorí ich majú sú priateľskí a empatickí, čo z nich robí dobrých priateľov. Navyše majú radi humor a vedia sa slušne správať, takže sú v spoločnosti obľúbení.

Sú dôveryhodní, zodpovední a verní. Priťahuje ich všetko, čo sa spája s krásou prírody, čistotou a eleganciou. Vo vzťahoch sú vášniví, no vyjadriť svoje pocity im robí problém.

Čierne

Tmavohnedé až čierne oči sú jedinečné. Ľudia, ktorí ich majú bývajú veľmi zodpovední a dôveryhodní. Sú skôr utiahnutí do seba, no ovplývajú múdrosťou a optimizmom.

Všetko vo svojom živote chcú mať v perfektnom stave, preto sú vyzbrojení aj dostatočnou dávkou trpezlivosti. Väčšinou bývajú v práci na vodcovských pozíciách, keďže dokážu šikovne a logicky premýšľať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.