Pexels/Daria Nekipelova

Toto sa môže stať iba mne. Som nepoučiteľná. Koho som si to zas pritiahla do života. Tieto i mnohé iné vety častokrát prebehnú našou mysľou po ďalšom rozchode či neúspešnom vzťahu. Kde je ten muž, ktorý bol na začiatku úplne iný, kde sa stala chyba? Ťažko je v takejto situácii hľadať ihneď odpoveď, no premýšľaš a kladieš si otázky tohto typu čoraz viac. 

Muž, ktorý ťa svojím správaním, vlastnosťami, postojmi, názormi či charakterom očaril tak, že si lietala v oblakoch. Zrazu prišla nečakaná zmena, ktorú si nedokážeš vysvetliť. Raz je milý a prítulný, inokedy chladný či sebecký. Premýšľaš, či to je naozaj ten, do ktorého si sa tak veľmi zamilovala.

Áno, je úplne prirodzené, že postupným spoznávaním sa zisťujeme o sebe navzájom aj tie menej príjemné veci. Sú však negatívne vlastnosti, ktoré sa dajú rešpektovať, no sú i také, ktoré by sme za žiadnych okolností akceptovať nemali. Ani vtedy, ak sme po uši zamilované. Takými sú napríklad chorobná žiarlivosť, agresívne správanie, manipulácia, rôzne typy závislostí a mnohé ďalšie.

Je preto veľmi dôležité, aby si dokázala všetky vlastnosti (dobré, aj menej dobré) vnímať a sledovať od úplného začiatku. Na povrch vychádzajú často až neskôr, asi aj preto, lebo dovtedy máme ružové okuliare. Ak si sa predsa znova ocitla vo vzťahu s nevhodným mužom, ver, že to nie je o tom, že ich do svojho života zámerne priťahuješ. Je to trochu inak. Buď k sebe úprimná, najjednoduchšie je opäť konštatovať, že proste nemáš šťastie na mužov. Deje sa to preto, pretože dávaš takýmto typom mužov opakovane viac šancí a takýchto mužov aj akceptuješ.

Konáš tak preto, pretože už v začiatkoch vzťahu nevšímaš varovné signály. Nie si jediná, ktoré si ich nechce všimnúť práve kvôli obrovskej láske, no nielen tej. V mnohých prípadoch si nevedia ženy predstaviť život bez partnera, ktorý si získal ich srdce. Chcú si vzťah z rôznych dôvodov udržať. A práve to často vedie k situácii, kedy sa istým spôsobom väzníš vo vzťahu. Túto možnosť si si vybrala sama, preto nie je najmenší dôvod uspokojovať sa s odpoveďou: „Nemám na mužov jednoducho šťastie.“

Ďalším z dôvodov neúspešného vzťahu je presvedčenie o tom, že vlastnosti, ktorými tvoj partner disponuje časom zmeníš, buď ty sama alebo ich dokáže zmeniť on. Je taktiež možné, že tvojou mysľou prebieha otázka, že si už nikoho lepšieho do svojho života nepritiahneš. Máš zároveň strach zo samoty, a preto zostávaš stáť na jednom, no to o viac nezmyselnom mieste. Ak chceš získať jeho srdce a budovať s ním skutočne šťastný vzťah, prečítaj si náš článok, ktorý ti napovie ako na to

Ak už zostaneš stáť a budeš aj naďalej akceptovať svojho partnera s vlastnosťami, ktoré ťa nerobia vo vzťahu šťastnou, uvedom si dôležitú vec. Za takéto svoje správanie si už zodpovedná jedine ty, nik iný. Pretože i napriek tomu, že vnímaš varovné signálny, vo vzťahu pretrvávaš aj naďalej. 

Aby si sa opakovane nedostávala do podobných vzťahov a situácii, je potrebné, aby si vedela, že muži s takýmito vlastnosťami nie sú vhodní na dlhoročný vzťah, miestami na žiaden vzťah.

Zároveň by si mala prestať dávať vôbec akékoľvek šance takýmto typom mužov a ukončiť aj stretávanie včas, keď si začneš všímať, že niečo nie je v poriadku. Ver, že k lepšiemu to smerovať nikdy nebude. Práve naopak. Si silná, no zároveň obetavá bytosť. Nesmieš však obetovať svoje šťastie pre niekoho, kto si ho nezaslúži prežívať s tebou s úctou a rešpektom.

Tento muž nie je jediným na planéte, nebuď odkázaná len na neho a uvedom si, že stále máš šancu výberu. Nepresviedčaj sa, že tento človek je lepší ako v skutočnosti i napriek tomu, že existujú chvíle, kedy je ti s ním fajn. Buď o krok vpred a uč sa posúvať aj v tomto smere ďalej. A ak sa ti opäť v tvojom živote objaví taký muž, prestaň ho v prípade varovných signálov akceptovať. Dokáž odísť s vedomím, že si zaslúžiš viac.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating