Pexels/Andrea Piacquadio

Musím priznať, že niektoré hlášky našich starých rodičov, nám jednoducho ostanú zaseknuté v hlave, lebo sú proste dokonalé. Priznaj, že si sa už veľakrát zasmiala na takzvanom „misunderstandingu“ (v preklade to znamená nepochopenie niečoho, iná pointa). V čom sa naše zmýšľanie líši od zmýšľania našich starých mám?

1. „Krátke“ tričká

To čo máš na sebe, akú podprsenku?“ No pritom ty máš oblečený najnovší crop top, ktorý teraz frčí s módou. Prídeš k starým rodičom a oni ti začnú poťahovať tričko a nadávať ti, že ti to je malé a ty sa im môžeš snažiť aj hodiny vysvetľovať, že to tak má byť. Oni aj tak nechápu, že čo je toto za módu, aby sa nosili malé (krátke) veci.

2. Sociálne siete, telefón

Pípne ti správa od kamarátky, no ty ešte ani nechytíš do ruky telefón a oni už do teba hučia, že ti čosi stále chodí, a že to máš vypnúť. A to ani nehovorím o prípadoch, keď dostaneš toľko „drzosti“ a tú správu si dokonca pozrieš! Však už sa ti stala tá blbá zhoda náhod, kedy vôbec nie si na telefóne, no len práve vtedy, kedy ti vojdú do izby sa na sekundu mrkneš na displej a oni začnú zas hučať, že si furt na telefóne? Absurdné, však?

3. Mejkap

Si zmaľovaná ako z cirkusu.“ Nehovor mi, že ti túto vetu ešte tvoji starí rodičia nepovedali! A to ani nejdem vyťahovať to, keď k tebe príde starká, oslintá si prst a začne ti utierať všetko a všade, vraj že „tu máš rozmazané“. A ty sa jej môžeš snažiť ako dlho chceš vysvetliť, že to tak má byť, ale nie, však to je rozmazané!

4. Roztrhané rifle

Čo ťa pes dokúsal?“ Klasika. Zbadajú na tebe diery na kolenách a už letia s ihlou a niťou v ruke. Najlepšie na tom je, keď ti povedia, že ti prechladnú kolená, no ty si celú zimu chodila v roztrhaných gaťoch a si fit ako ryba!

5. Vzťahy

Najlepšie na koniec – keď sa ťa po ročnom vzťahu spýtajú, či ste si už dali „taký maličký božtek“. Nie starkí, celý čas sme spolu hrali karty. A oslovenia ako: „Čo ten šuhaj?“ sú čerešnička na torte.

Máš to tak aj ty, povedz mi, však nie som jediná? No aj keď starí rodičia sú číslo sami o sebe, sme za nich neskutočne radi a tie ich hlášky by sme si ozaj mali začať zapisovať!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife