instagram/charlyjordan

Láska je nádherná vec, ktorá ľudí spája, no na to, aby vzťah mohol fungovať dlhodobo a šťastne, potrebuje aj iné pevné základy. Okrem komunikácie, dôvery či rešpektu, je to aj vzájomná podpora. Čo však naozaj znamená podporovať partnera? A je to len o slovách?

Asi si si pred očami prehrala scénku, ako muž odchádza z domu a žena mu praje úspešný deň v práci. Klasika, no aj takto to môže vyzerať. Ale skrýva sa za tým omnoho viac, pretože partnerská podpora môže mať mnoho tvárí.

Takú, keď mu držíš palce na dôležitom zápase, keď ťa on nechá v pokoji venovať sa svojim aktivitám, keď ho držíš za ruku na pohrebe blížneho, keď on skúša učivo, aby si získala vytúžený titul, …

Nie sú to teda iba slová, ale najmä činy, ktorými svojej polovičke dokážeme, že v nás má skutočne oporu. Pretože nie je dôležité to, čo povieme, ale či naozaj dokážeme, že to tak aj myslíme. Počas vzťahu na to bude dostatočne veľa možností, keďže každý jeden si občas musí prejsť skúškou.

A práve vtedy sa ukáže, či sa viete podporiť. Nemusíte byť manželia na to, aby ste fungovali na základe vety „v dobrom, aj v zlom“. Život vám hodí pod nohy poleno. Niekedy obom jedno spoločné, inokedy každému zvlášť. No preskočiť by ste ho mali ruka v ruke. Pretože ste sa rozhodli kráčať životom spolu.

Nemala by si čakať, že ten druhý bude zahŕňať pozornosťou, láskou a pomocou iba teba. Čo dostaneš, to musíš aj dať. Niekedy musíš byť ty tá silná polovička, ktorá mu pomôže vstať, keď padne na dno. Aj ty musíš bojovať za jeho šťastie, aj ty musíš byť tou, ktorá ho pohladí a povie, že všetko bude dobré. A spraví všetko pre to, aby sa tak aj stalo.

Podporovať sa, to občas znamená aj obetovať sa, no pre lásku je to každé zamilované srdce ochotné urobiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating