„Ah láska! Milujem ťa, tvoje ústa, vlasy, dych…určite ťa milujem, ale zajtra už ma nečakaj!“

Sladkými, mužskými slovami nespojiteľnými s realitou sme si prešli každá. Priznaj sa, kedy naposledy si si cez ružové okuliare, vyrobené z tých najľúbeznejších komplimentov, nevšimla ako veľmi jeho slová nezodpovedajú činom? A ako to už potom končí, každá povrchná láska končí povrchným rozchodom, ktorý ale bolí len jednu stranu…tú nežnejšiu.

pixabay.com

Než sa začneš obviňovať, že si zase niečo pokazila, existuje aj možnosť iného dôvodu, nezúfaj. Muž jednoducho nebol pripravený viazať sa a nezvládol pocit, že by mal milovať hlbšie, ako len slovne. Ak sa ale nemáme klamať, v drvivej väčšine dôvodom býva, namôjveru, že si opäť niečo pokazila.

Skôr, než nad sebou zlomíš ten najkrutejší ortieľ, pozrime sa, v čom môže byť háčik.

Slečna prístupná

Začni vnímať samú seba. Si tu, si to TY, si krásna, zdravá, rozumná. Miluj seba a svoj drahocenný čas. Nech sa stane čokoľvek, stále môžeš veriť len samej sebe, nespoliehaj sa, nespi na cukríkových obláčikoch. Zadefinuj si svoje postavenie pre samú seba. Zdravý egoizmus je v tomto ponímaní zásadný. Je dôležité mať nejaké záujmy. Máš? Čo robí čaro z tejto povinnosti je to, že ich musíš mať na prvom mieste – ide predsa o teba!

Teda keď ti najbližšie zavolá pán Povrchný, bohužiaľ, nebudeš práve vtedy môcť ísť na kávu, máš svoju hodinu jumpingu! Tvoj tvar zadku je dôležitejší, ako takýto chlap. Ver mi!

A potom príde to najlepšie! Vychutnaj si pohľad na muža, ktorý sa po tomto malo odmietnutí zobudí zo sna, že sa môže k tebe správať ako k samozrejmosti a jeho „opička na gumičke“ zrazu neskáče ako chce. Dojemné!

Nevieš, čo chceš

Absolútne odpudzujúca vlastnosť pre silného muža. Žena, ktorá nevie, čo chce a kam smeruje, pôsobí ako stratená bludička, ako dievčatko, ktoré bez vôdzky netrafí domov a muži ju často využijú ako rýchly cieľ, žiadny precítený maratón, chápeš? Tvoja cesta sa ale črtá až s narastajúcim vekom, preto je samozrejmé, že nevieš, čo v budúcnosti chceš a často sa hľadáš. Poradím ti ale jedno – zasnívaj sa na okamžik a dumaj. Kam chceš ísť a kým chceš byť? Čo ťa baví, v čom si dobrá? Upusti sa od reality a vytvor si sen. Uver, že je to presne to, čo chceš bez ohľadu na mantinely a nastav si krôčiky, ktoré ťa k tomu povedú. Ak sa ťa nabudúce niekto spýta, čo od života chceš, buď pripravená – máš predsa svoju víziu a za tou ideš!

Nemiluješ sa

Ak si si pod týmto predstavila, že by si mala začať chodiť perfektne nahodená, s nosom hore a s arogantným jednaním, vyvediem ťa z omylu…toto správanie nechajme naším profesionálnym zlatokopkám. Ani tri hodiny v kúpeľni so šminkami v rukách nespôsobia, že sa začneš milovať viac – ibažeby len tak povrchne…tak povrchne, ako potom také ženy milujú muži.

Začni sa milovať hneď! Keď máš zlý deň, zájdi do cukrárne na ten najobrovitejší veterník, kúp si kvety alebo si priprav lákavý kúpeľ. Odmeň sa za úspešne zvládnutú skúšku v škole či po náročnom týždni v práci novým kúskom outfitu. Sprav všetko to, čo by si bola rada, aby pre teba spravil tvoj milovaný. Lebo v tomto je ten paradox – čakáš od iného, že pre teba spraví viac ako vieš spraviť sama pre seba.

Apropo, keď začneš úprimne milovať samú seba, spôsobí to mimo iné aj to, že aj napriek chybičke v make-upe či vyťahanému svetru, bude z teba sálať priťahujúce sebavedomie v súhre s akýmsi tajomnom. Muž blázni za ženou, ktorá pre neho nie je otvorená ako stokrát prečítaná kniha. Bodka.

PS: Napriek všetkému nezabudni, my ženy sme natoľko sofistikované, aby sme sa vedeli pred mužom obhájiť ako silné a sebavedomé, a zároveň mu nechali pocit, že majú koho chrániť a hýčkať. Dovoľme im to 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.