Viem, že nie všetky veci, ktoré sa stanú, sú predurčené na to, aby trvali navždy. Niečo sa proste len má stať a dať nám niečo do života. My dvaja sme sa stali, ale nebolo nám súdené, aby sme boli niečím, čo má vydržať. Priala by som si ešte jednu šancu.

Keby som mala ešte jednu možnosť, chcela by som vedieť, že to, keď sme sa lúčili, bolo poslednýkrát. Keby som vtedy vedela, že je to naposledy, čo ťa objímam, asi by som ťa držala dlhšie.

Lenže my dvaja sme si boli škodní.

Tak, ako niektoré vzťahy vyvolávajú v tom druhom pocit, že sú lepšími verziami seba samých, tak my sme boli pravým opakom. Viem, že naša story nemala mať šťastný koniec, kedy by sme si povedali „a žili spolu šťastne až do smrti“. Nie. Naším osudom bolo, aby sa nám cesty stretli a aby sme obaja toho druhého niečo naučili. Neprišla som síce ešte na to, čo mi náš vzťah do budúcnosti dal, ale možno na to prídem časom.

Pamätám si deň, kedy som naposledy držala tvoju mikinu, ktorá mala na sebe ešte tvoju vôňu. Ale keby viem, že je to posledný deň, veľa vecí by bolo inak.

Ak by som mala tú jednu šancu, povedala by som napríklad …

Spravila som veľa vecí, ktoré ma mrzia. Ničila som nás oboch, ničili sme sa navzájom a naša láska na to nestačila. Závidím tej, ktorá bude toto všetko pri tebe zažívať a dúfam, že tvoje dotyky s ňou budú minimálne robiť to, čo robili so mnou.

Milovala som ťa každou bunkou na mojej koži. Spomínam, aj keď občas nechcem a je to bolestivé. Veľa vecí mohlo byť inak, keby sme sa obaja posnažili, ale žiaľ, život je takýto a my musíme ísť ďalej s prúdom a netlačiť rieku, keď tečie sama.  Aj keď už inými smermi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.