Každá žena, ktorú trápia vrásky, či znížená elasticita pokožky už premýšľala nad tým, ako vrátiť tvári opäť mladistvejší vzhľad. Nie je na tom nič divné, dnes už je bežné riešiť tento estetický „problém“ botoxom. Dokonca je normálne, ak nad ním rozmýšľaš ešte pred 30-tkou. 

Naša pokožka totiž po 25. roku života prirodzene stráca pružnosť, a vrásky v okolí očí či pier sa objavujú rýchlejšie, ako by si si mohla želať. A čo to vlastne ten botox je?

Botulotoxín alebo botox je prírodný proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu. Nízka dávka botoxu sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý sa v priebehu niekoľkých dní uvoľní. Pred tým, než sa pre takéto riešenie rozhodneš, mala by si vedieť pár dôležitých informácií.

1. Premysli si, či ho naozaj potrebuješ

Prvým krokom je poriadne si premyslieť, či je to riešenie, ktoré je pre teba jediné. A vôbec, či naozaj niečo ako botox potrebuješ. Dnes sme totiž ovplyvňovaní mnohými „ideálmi“ krásy, ktoré na nás vykukujú z televíznych obrazoviek či sociálnych sietí. Vyzerajú dokonalo, a my si neuvedomujeme, že tá bezchybná pleť je iba vyfotošopovaná. Jemné vrásky sú znakom dospelosti i radosti, a patria k tebe. Naozaj sa ich chceš zbaviť? Ak stále trváš na odpovedi áno, môžeš čítať ďalej.

2. Výsledky môžu byť rôzne

Je síce super, že tej babe z internetu nádherne vyhladili čelo, no musíš počítať s tým, že výsledky nebudú u každého a vždy rovnaké. Každý človek má iné telo, inú schopnosť vstrebávať zmeny. Rovnako tak aj každý lekár vykonáva svoju prácu inak. Povedzme si úprimne, niektorí sú naozajstní profesionáli, a niektorí robia svoju prácu ako za pásom. Preto by si si mala najprv dobre overiť kliniku, ktorej sa zveríš do rúk.

3. Nikto na prvý pohľad nezistí, že si na botoxe bola

Veľa žien si myslí, že ak by sa rozhodli pre botox, všetci naokolo by si to hneď všimli a odcudzovali by ich. Ak sa však jedná o jemné zmiernenie vrások, či zväčšenie pier, ver tomu, že to tak nebude. Ľudia si všimnú akurát tak to, že vyzeráš trocha lepšie, no nikdy neprídu na to, ako si sa k tomu dopracovala. Veď kolegovia v práci nemajú v oku zaznamenané všetky tvoje vrásky. Ako sa hovorí, všetko však treba robiť s mierou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.