Photo by Matheus Ferrero from Unsplash

Asi každá z nás sa už do podobnej situácie dostala. Doteraz ste boli len vy dve, trávili ste spolu kopec času, no ona si zrazu našla frajera. Tvoja najlepšie kamoška zrazu na teba nemá toľko času, ako by si chcela a čo je ešte horšie, dala sa dokopy s úplným kreténom.

Čo by si mala v takomto prípade robiť? Ak jej to vykričíš, koleduješ si akurát o to, že sa s tebou prestane baviť, pretože si bude myslieť, že jej nechceš dopriať. Žiadna z nás sa nechce rozhodovať medzi láskou a najlepšou priateľkou.

Máme pre teba pár tipov, nad ktorými by si mohla pouvažovať. To, že si myslíš, že pre ňu nie je vhodný, nemusí hneď znamenať, že máš pravdu.

Nežiarliš len?

V prvom rade by si si mala položiť otázku, či len nežiarliš. Určite si najskôr povieš, že to nemôže byť pravda, ale zamysli sa. Doteraz si bola ty najdôležitejšou osobou v živote tvojej kamošky. Teraz ťa vymenila za iného a trávi s ním takmer všetok svoj čas.

V skutočnosti môže ísť o úplne normálneho chalana, s ktorým má šancu na pekný vzťah, no ty to chceš sabotovať, pretože ju chceš mať opäť len pre seba. Často ide práve o tento dôvod, prečo ženám prekáža priateľ jej kamarátky. Nie je to náhodou aj tvoj prípad?

Daj mu šancu, aby si ho lepšie spoznala

Ak si si pri prvom bode povedala áno, mala by si sa držať aj tohto. Teraz si si už vedomá svojho problému, takže by si mu mala dať šancu a trochu lepšie ho spoznať. Môžete ísť spolu von, ale zase nepreháňaj to. Nechceš byť predsa piatym kolesom na voze.

Stačí, keď sa s ním párkrát porozprávaš, zistíš, či to s tvojou kamoškou myslí naozaj vážne a napokon sa z vás možno stanú tiež kamaráti. Nechceš byť predsa prekážkou v ich vzťahu, alebo áno?

Pokús sa tráviť s kamoškou viac času

Nikde nie je napísané, že musíš tráviť čas s nimi oboma. Časom by si mu určite aj tak išla trochu na nervy. Otvorene povedz svojej kamoške, že máš pocit, že sa ti vzďaľuje a že by si chcela, aby ste spolu trávili nejaký čas. Aspoň raz za týždeň ísť spolu na kávu, na obed, na nákupy, do fitka, kamkoľvek, kam chodíte rady. Ako za starých čias, kedy ste boli len vy dve. 

zdroj: Photo by Abo Ngalonkulu from Unsplash

Ak máš reálny dôkaz, konaj

Môže, samozrejme, nastať aj taká situácia, kedy bola tvoja intuícia správna. Ak máš nejaký dôvod, že aktuálny frajer nie je pre tvoju kamošku ten pravý (napríklad máš dôkaz o podvádzaní a podobne), povedz jej o tom, ale buď pri tom ohľaduplná a nekonaj ako zmyslov zbavená.

Tvoja kamoška je zaľúbená po uši a kvôli ružovým okuliarom nechce vidieť skutočnú pravdu. Možno ti zo začiatku nebude chcieť uveriť, preto jej ukáž všetky dôkazy, aby si ju presvedčila.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating