Unsplash/Caleb Ekeroth

Ktorej z nás by to bolo príjemné, ak by si naša dobrá kamarátka začala s našou nedávnou láskou. Zrejme žiadnej. Zistiť, že za naším chrbtom kvitne nová láska a k tomu, osobe, o ktorej sme si doposiaľ mysleli, že áno, on je ten pravý. To skôr nahnevá. Ale aj to je život.

Čo nám teda ostáva? Prijať to? Alebo urobiť hrubú čiaru a obmedziť kontakt aj s našou kamarátkou? Alebo je ozaj lepšie prijať ten fakt a tešiť sa s ňou? Alebo čo teda?

Už sme ti mnohokrát písali o tom, že všetko čo sa týka lásky, neexistuje presný návod na to, ako to prežiť bezbolestne a bez akejkoľvek ujmy a ani jednoducho. Ten správny recept na dokonalý láskyplný život ostane pod rúškom tajomstva. Nám teda neostáva nič iné, ako sa s tým zmieriť a pokúsiť sa to prežiť čo najlepšie, ako to len pôjde.

A ak sa náhodou raz v živote dostaneš do situácie (ak si sa už dostala, tak klobúk dole, že si to zvládla), kedy si tvoja kamarátka začne niečo s tvojím ex, nezačni blázniť a uvedom si pár vecí! Jasné, znie to divne, aby si začala tvoja kamarátka s tvojím ex, ale láska nepozná hranice.

A navyše, tvoj ex už nie je tvoj! Keď ste si povedali zbohom, od toho momentu ste sa stali slobodnými ľuďmi, ktorí už viac menej nemajú právo narúšať osobný život toho druhého.

Nech je to akokoľvek zložité, musíš to prijať a brať veci tak, ako sú. Polož si otázku, prečo ste sa vôbec rozišli vy dvaja? No preto, lebo tu existoval určitý problém, ktorý vám bránil k šťastnému spoločnému životu.

To, že to vám nevyšlo, je dôvod, aby to nemalo fungovať ani s tvojou kamarátkou? Chceš jej vziať to šťastie? Na teba to tvoje čaká tiež. Tak ho dopraj aj iným. A žiarliť a nadávať a brať to len zo zlej stránky, to ti naozaj nepomôže. Skôr uškodí.

Veci sa nedejú len tak. Všetko má svoj zmysel.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating