So slovom rutina sa nám obvykle spájajú prídavné mená ako nuda, nezáživnosť, či jednotvárnosť. Denná rutina je však pre naše fyzické a psychické zdravie sama o sebe veľmi dôležitá. Pomáha nám osvojiť si zdravé návyky a pracovať na sebe, pričom na každú aktivitu si špeciálne vyčleníme časový úsek. Aké sú najdôležitejšie činnosti, ktoré by mala tvoja denná rutina obsahovať? Nechaj sa inšpirovať!

1.) Stála ranná rutina

Často sa hovorí, že ráno robí deň, a je to naozaj tak. Od rána závisí to, ako budeme nastavený celý deň. Ak vieš, že si produktívnejšia ráno, nastav si budík o niečo skôr a venuj sa aktivitám, o ktorých vieš, že poobede budeš príliš unavená (alebo lenivá) na to, aby si ich stihla urobiť.

2.) Jedna chvíľa len pre teba

Starostlivosť o samú seba je taktiež nesmierne dôležitá. Aj keď toho máš vyše hlavy, každý deň si nájdi najmenej pätnásť minút na to, aby si sa mohla sústrediť iba na seba. Zvoľ si aktivitu, pri ktorej sa dokážeš najviac uvoľniť a uvidíš, ako ti malá prestávka prospeje.

3.) Cvičenie

Ak nie si typ, ktorý obľubuje šport, celkom stačí, ak do svojho denného rozvrhu zaradíš hocijaký druh pohybu. Prechádzka, beh či jóga ti pomôžu ukľudniť sa, aj keď si vystresovaná. Ak si chceš vyformovať postavu, ale nemáš dostatok času, skús sa inšpirovať krátkymi videami s cvikmi, ktoré ti nezaberú viac ako desať minút – ak si zvolíš túto variantu, nielenže ušetríš čas, ale spravíš aj niečo pre tvoje zdravie!

4.) Meditácia

Meditácia je prospešná vo všetkých ohľadoch! Je to činnosť, pri ktorej sa dokážeš uvoľniť a vypustiť negatívne myšlienky, ale aj získať nové nápady a inšpiráciu. Ak si začiatočníčka, na internete sa dajú nájsť rôzne videá, s ktorých pomocou sa naučíš meditovať raz-dva. Typy meditácií sú rôzne, takže je len na tebe, akú si vyberieš.

5.) Pracuj na svojom cieli

Aj ty máš stanovený cieľ, ktorý by si rada dosiahla? Výborne! Avšak, ak si naň nenájdeš dostatok času každý deň, môže sa veľmi rýchlo stať, že na cieľ zanevrieš a nepodarí sa ti ho uskutočniť. Preto si každý deň vyhraď najmenej 30 minút a venuj sa tomu, čo chceš dosiahnuť. Uvidíš, že výsledky sa dostavia rýchlejšie, ako si očakávala!

6.) Stála večerná rutina

Večer máš čas oddýchnuť si od každodenného zhonu a načerpať nové sily do ďalšieho dňa. Dôležité je aj splniť si všetky povinnosti. Ak ich začneš vykonávať v tom istom poradí každý večer, za chvíľu sa ti tento postup vryje do pamäti a budeš ich robiť sama od seba. Dobrý nápad je, ak si večer pripravíš veci na ďalšie ráno, aby si s tým nemusela strácať čas. Takisto nezabudni na kúpeľ či sprchu, pri ktorej zrelaxuješ!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.