Ženská kabelka by mala byť dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestil všetok „bordel“… teda chcela som povedať všetky dôležité veci. 😀 

Ak niekto našu kabelku otvorí, bude mať pocit, že ide o tašku Hermiony, pretože odtiaľ vždy dokážeme vytiahnuť všetko potrebné. A len my samy v nej máme prehľad a vieme, kde sa presne čo nachádza.

Neoddeliteľnou súčasťou našej kabelky je aj kozmetická taštička, ktorú by sme mali nosiť vždy so sebou. Pre prípad núdze. A čo všetko by si v tejto čarovnej taštičke mala mať?

Korektor

Ak nemáš v taštičke make-up, mala by si tam mať aspoň korektor, ak by sa ti v priebehu dňa vyhodila nejaká vyrážka, prípadne by si potrebovala prekryť iné nedokonalosti. Takáto rýchla záchrana určite poteší.

Púder

Hlavne ženy s mastnou pleťou to poznajú, že sa aj niekoľkokrát do dňa musia ísť prepudrovať. Nechceš predsa, aby si sa leskla ako diskoguľa.

Balzam na pery

Balzam na pery je must have. Hlavne v tomto období, kedy už bude chladnejšie a naše pery sa rýchlejšie vysušia a popraskajú. A určite nechceš, aby vyzerali nepekne. Odporúčame nejaký výživný, ktorý obsahuje napríklad oleje, aby tvoje pery poriadne vyživil.

Rúž

Pre prípad núdze by si mala mať aj nejaký rúž, najlepšie v nejakej neutrálnej farbe, ktorý budeš môcť zladiť takmer k všetkému. Nikdy nevieš, kedy budeš musieť ísť nečakane na nejaké stretnutie.

Špirála

Ak si vybehneš von nenalíčená, v prípade núdze ťa môže zachrániť aspoň špirála. Vďaka nej nebudeš pôsobiť tak mdlo a unavene.

Antibakteriálny gél/vlhčené obrúsky

Ak si nebudeš môcť umyť ruky, po ruke by si mala mať aspoň antibakteriálny gél, prípadne vlhčené obrúsky. Na toto by si mala dbať predovšetkým v súčasnosti, kedy je čistota a dezinfekcia rúk prvoradá.

Krém na ruky

Keďže množstvo dezinfekčných prípravkov, ktoré majú v obchodoch, vysúšajú naše ruky, v taštičke by si mala mať aj malý krém na ruky, ktorý ťa zachráni od nepríjemného pocitu suchých rúk. 

zdroj: freepik.com

Zrkadielko

Bez neho by to ani nešlo. Ako inak by si skontrolovala, či je všetko v poriadku?

Doplnky

V kozmetickej taštičke by si tiež mala mať také drobnosti, akými sú pilník, leukoplast, tampón či tabletka od bolesti. Ak ich nebudeš potrebovať ty, určite sa niekedy zídu tvojej kamoške.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.