Boli by sme veľmi vďačné, ak by sme v každom smere dostávali cenné rady, ktoré by nás ušetrili od nepríjemných prekvapení, sklamania či smútku v živote. Lenže, takto to nefunguje. Aj keď sa hovorí, že múdry človek sa učí z cudzích chýb, častokrát si tým jednoducho musíme prejsť, aby sme si vzali lekciu do budúcnosti. 

Tak je to aj so vzťahmi. Skôr, než si s niekým začneme, máme o ňom vlastné predstavy, ktoré sú v realite naozaj odlišné. Našťastie, ty tu máš nás a zopár pripomienok, na ktoré by si si mala spomenúť pred tým, než sa do nového vzťahu vrhneš. Pomôžu ti prekonať viacero situácií.

Keď si neurovnáš svoju minulosť, nebudeš sa môcť otvoriť budúcnosti. Ak máš v hlave stále svojho ex, či si sa nevyrovnala so zlomeným srdcom, počkaj, kým sa dáš do poriadku. Neťahaj za nos niekoho, kto si zaslúži úprimnosť.

Hádka ešte neznamená rozchod. Je síce nepríjemná, no už nie si škôlkarka, ktorá sa nahnevá a otočí v momente, keď príde nejaký problém. Všetko sa dá vyriešiť, či už krikom alebo v pokoji, ale dá. Keď sa pohádate, znamená to, že máte normálny vzťah.

Na intímnom živote sa dá popracovať. Je ti s ním skvele, ale po prvej noci zistíš, že vám to v posteli neklape. Nemusíš sa hneď strachovať, časom, skúsenosťami a s väčšou dôverou, to bude lepšie. V tomto smere sa dá vždy zlepšovať.

Nikdy to nebude rovnaké ako pri randení. V prvých momentoch je všetko očarujúce, ružové a dokonalé. Každý z vás vyťahuje tie najlepšie vlastnosti, chcete sa ukázať v dobrom svetle, aby ste toho druhého okúzlili. Až čas ukáže vaše pravé tváre, ale aj to, že vzťah nie je iba o romantických rande. Budeš musieť do svojho bežného života zaradiť aj inú osobu.

Ak to má fungovať, nezáleží iba na láske. Ľúbiť sa je pekné, no mysli aj na to, že dôležitý bude aj rešpekt, komunikácia, dôvera či spoločné záujmy a vidiny do budúcnosti. Bez toho to bude iba krátky románik.

Keď nevieš robiť kompromisy, budeš to mať ťažké. Už to nebude len o tebe a o tom, čo chceš ty. Budeš sa musieť vedieť prispôsobovať, ak chceš, aby to niekto spravil aj pre teba.

Odlišnosti nerozdeľujú, ale aj spájajú. Ísť do nového vzťahu znamená byť otvorená novým možnostiam. Naučíš sa nové veci, vyskúšaš nové aktivity, budeš sa pozerať na to, že má niekto iné zvyky. To, že máte odlišnosti ešte neznamená, že vás to rozdelí. Práve naopak, môže vás to spraviť silnejšími.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.